אחרי קצת יותר משלושה חודשים מאז הסופת ההוריקן שזרעה הרס והשביתה חלקים נכבדים מהמדינה, נראה שפורטו ריקו שרויה בהלם כאשר תושבים רבים מדווחים על דיכאון, התקפי פאניקה ויאוש.המדינה שחוותה משבר כלכלי בן עשר שנים במהלכו חצי מהאוכלוסייה הוגדרה כענייה, קיבלה מהלומה נוספת בדמות הסופה הקטלנית. בביקור במרכז למניעת התאבדויות בבפורטו ריקו עובדת ותיקה במקום מספרת: "זה כמו להיכנס לכיתה בבית ספר יסודי. הכל צפוף וקטן. לכל אחת משתים עשרה הנציגות במקום יש מספר טלפונים בגלל שלפעמים מספר נציגות מתמודדות עם שיחה אחת".

כשאישה רווקה בת 45 מתקשרת למרכז הנציגה מתחילה להידרך. האישה שאיבדה את עבודתה כי החנות שעבדה בה נהרסה, כמו גם את רכבה וביתה שלמענו עמלה כל חייה, ניסתה לשוב לגור בביתה. לאחר שהתפנתה וגרה זמן מה אצל חברתה, החליטה לשוב הביתה ולהמשיך בחייה. כשחזרה מצאה בית ממוטט, בלי גג וחלונות כשרק סט כדורים נמצא זרוק על הרצפה. כשהבינה שהיא רוצה לבלוע אותם וליטול את חייה, התקשרה למרכז.הנציגה במקום תירגלה איתה נשימות ושאלה אותה אם ברשותה תכנית מפורטת לסיים את חייה, ואם זו הפעם הראשונה שהיא חושבת על התאבדות. לאחר שיחה ארוכה ומוצלחת מצד הנציגה, נרגעה האישה והסכימה להעביר את הטלפון לשכנתה שלקחה ממנה את הכדורים והובילה אותה לטיפול נפשי.
הדבר העצוב ומפתיע בסיפור הוא שהנציגות שמנסות לסייע לאזרחים במצוקה סובלות גם הן מאותם הקשיים. הן טוענות בפני התושבים שנמצאים במצוקה כי כל דבר חומרי אפשר להחזיר אבל את החיים לא, אבל חייהם שלהם גם לוטים בערפל.

כמעט כארבעה חודשים אחרי האסון, 1.5 מיליון פורטוריקנים עדיין מנותקים מהחשמל, כשכמות זו מהווה כמעט חצי מאוכלוסיית המדינה. כמאתיים אלף תושבים עזבו את המדינה, ושיחות עדיין ממשיכות לזרום למרכז למניעת התאבדות. המדינה שמוקפת במים סבלה ממחסור באספקה וסעד לאחר הסופה בשל מיקומה הפיזי, נראה שכבר התקשורת שכחה מהאירוע, ותושבים בטוחים כי כבר לאף אחד לא אכפת.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת