רשת וולמארט תמכור מעתה רובים ותחמושת רק למי שמלאו לו 21 שנה. כך נמסר בהודעת הרשת, שמסרה כי היא קיבלה החלטה לעדכן את מדיניות מכירת כלי הנשק שלה "לאור המקרים האחרונים שאירעו ברחבי המדינה ושנעשה בהם שימוש בנשק",לדבריה.  "כחלק מהמדיניות החדשה אנחנו מעלים את הגיל המותר לרכוש נשק ותחמושת ל-21. אנחנו נפעל ליישום מהיר של ההחלטה הזו בסניפים." נאמר בהודעה."במקביל אנחנו מורידים מהמדפים הוירטואליים שלנו באתר, פריטים המדמים רובים, כולל רובי אויר וצעצועים הדומים מאוד לכלי נשק אמיתיים." נמסר בהודעת וולמארט. "המסורת שלנו כחברה היתה תמיד לשרת ציידים ואת אלו שעוסקים בירי כספורט ואנחנו נמשיך לעשות כך באופן אחראי ביותר". החדשות הללו מגיעות תוך כדי סערה ציבורית הדורשת להפעיל מגבלות בכל האמור בתקנים במכירה ושימוש בכלי נשק בעיקר לאחר הטבח האחרון בבית ספר תיכון בפלורידה ב-14 בפברואר שהותיר אחריו 17 נרצחים. 

הקמעונאי הגדול במדינה לדברי ספורט, כלי נשק ותחמושת Dick's Sporting Goods, הודיע ביום רביעי האחרון, כי יחדל ממכירת כלי נשק מסגנון רובי-סער, כמו זה שנעשה בו שימוש בטבח בבית הספר התיכון בפארקלאנד, פלורידה. במקביל הורתה הרשת גם על העלאת הגיל המותר לרכישת כלי נשק ל-21. רשת וולמארט מצידה מסרה, כי היא לא מכרה "רובים מודרניים המשמשים למטרות ספורט" – כמו זה ששימש את הרוצח בפלורידה – מאז 2015. "איננו מוכרים בנוסף גם אקדחים, להוציא אלסקה, שם אנחנו חושבים שהדבר נחוץ ללקוחותינו, בגלל תנאי המקום." מסרה החברה.

"אנחנו לוקחים ברצינות רבה את המחויבות שלנו להיות מוכרי נשק אחראיים ואנחנו אף נוקשים יותר מאשר החוק הפדרלי בנדון, בכך שאנחנו דורשים מהלקוחות להמציא אישורים על בדיקת רקע שהם ביצעו, בטרם נמכור להם כלי נשק כלשהו." הודיעה החברה. הציבור האמריקאי ברובו מעונין בהקשחת החוקים על רכישת נשק. סקר עדכני של רשת  CNNהגילה שכ-70% מהאמריקאים תומכים עקרונית בחוקי נשק נוקשים יותר.

הלחץ הציבורי נותן אותותיו ותאגידים רבים הצטרפו למסע הציבורי הקורא להחרמת איגוד הרובים הלאומי שהוא הגוף החזק ביותר בתחום הנשק בארה"ב למעלה מ-12 חברות הקפיאו את קשריהן עם האיגוד. בלאק-רוק ובנק אוף אמריקה הודיעו שבדעתן להתחיל במגעים עם גורמים בכירים בענף תעשיית הנשק, כדי להביא שינוי במצב. "גם אם לא תהיינה ביננו הסכמות מלאות, בדעתנו לדרוש תשובות מההנהלה על איך בדעתם לטפל בדרישות הלחץ הציבורי, לצמצם את השימוש בנשק, כי זה מה שהחברה אמרקיאית רוצה," אמר דובר חברת בלאק-רוק, אד סוויני בהודעתו.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת