המשטרה מגבירה את האכיפה בעקבות התקריות האלימות בהן מעורבים כלי נשק בבתי הספר והחלה ליישם מדיניות יד נוקשה כלפי הורי התלמידים החשודים בפרשיות. לאחר מעצרו, אחד משני האבות, מאזור וואלי, לוס אנג'לס, הכחיש את האשמות באחסון לא חוקי של כלי הנשק שבבעלותם. המקרה נחשף לאחר שהבנים של שני האבות, תלמידים בתיכון, איימו, לכאורה, על תלמידים אחרים בנשק. 

האב, דאזו אסגוורה (49), שהואשם בעבירה פלילית של החזקה ואחסון לא חוקיים של נשק, השיב, כי הוא חף מפשע. הוא חויב לשוב לבית המשפט ב-2 במאי, לשימוע הראשון בעניינו. אם יקבע בית המשפט, כי אסגוורה אשם הוא צפוי לעונש של שישה חודשי מאסר ולקנס של אלף דולר, עבור כל אחת מהעבירות בהן הוא מואשם.

ממשרד התובע העירוני, מייק פואר, נמסר, כי בפברואר, משטרת בתי הספר של לוס אנג'לס ביקרה בביתו של אסגוורה, לאחר שבנו בן ה-17, איים לכאורה בנשק על תלמיד בבית הספר התיכון גרנדה הילס. בנו של אסגוורה העלה, לכאורה, תמונה של הנשק ברשתות החברתיות. השוטרים מצאו בביתו של אסגוורה נשק חצי אוטומטי טעון, בתוך תיק בארון, ללא מנעול או כל אמצעי אבטחה אחר. בתיק היו גם כתבי עת העוסקים בנשק ותחמושת. 


פואר: "חובה על מבוגרים לנעול את הנשק שלהם. זה החוק. אין שום תירוץ מדוע לא לעשות זאת וזה מה שיכול לעשות את ההבדל בין חיים לבין מוות בקהילה בה חיים. שמרו על הנשק שלכם נעול ובטוח". גם האב הנוסף, רוברט כריסטי (59), הואשם בגין החזקה ואחסון לא חוקיים של נשק. הוא היה אמור להופיע בפני בית המשפט, אך השימוש נדחה ל-13 באפריל. כריסטי צפוי לעמוד בפני עונש של שישה חודשי מאסר וקנס של אלף דולר על כל עבירה. ממשרד התובע העירוני, נמסר, כי ב-5 בפברואר, איים בנו בן ה-16 של כריסטי, על תלמיד הלומד עמו בבית ספר התיכון צ'סטוורת'. בנו של כריסטי אמר, כי הוא מתכוון לבצע ירי והזכיר את הנשק של הוריו בהזדמנויות שונות. 

ב-17 בפברואר, הגיעה משטרת בתי הספר של לוס אנג'לס לביתו של כריסטי, אחרי שהורה לתלמיד אחר דיווח על האיומים שבוצעו, לכאורה. המשטרה מצאה בארון לא נעול רובה, שני אקדחים ואקדח נוסף חצי אוטומטי. בתוך תיק שהיה בשידה נמצאו כתשעים כדורים.

בעקבות הטבח שאירע ב-14 בפברואר בבית ספר התיכון סטונמן, בפארקלנד, פלורידה, בו נרצחו 17 אנשים, הוחלט על הקמת פאנל שיפעל למען שיפור הביטחון בבתי הספר בלוס אנג'לס. 


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת