נשיא בנק הפדרל ריזרב בשיקגו, צ'רלס איוואנס, אמר כי הוא אופטימי בנוגע לאינפלציה וכי היא תגיע ליעד של שני אחוזים. "המדיניות הפיסקאלית תומכת הרבה יותר בצמיחה העתידית ולכן הצורך במדיניות משתנה נצרכת פחות מבעבר" , אמר איוואנס לכתבים לאחר שנאם בפורום כנס בוגרי סין של אוניברסיטת שיקגו.


יעד האינפלציה יתממש. צ'רלס איוואנס


הפגישה הבאה של הבנק בנוגע למדיניות תיערך ביוני. במידה ויעד האינפלציה יישאר על שני אחוזים, והצפי עוד יעלה, "המשך העליה המתונה והאיטית יסייע לנו להגיע לנקודה שבה מדיניות המטבע לא תדחוף עוד את הכלכלה".

הדברים של איוואנס חשובים מפני שהוא מוכר כאחד הבכירים שמתנגדים לרוב לעליית האינפלציה, בייחוד לאור החשש ממלחמת סחר עם סין, והחשש ממלחמת סחר עולמית. 

ביום שישי הזהירה סין כי היא מוכנה להגיב עם "מתקפה קשה" של צעדים חדשים במידה וארצות הברית תקיים את האיום של טראמפ ותציב מכסות על עוד 100 מיליארד דולרים של סחורות מסין. 

כשנשאל על המשבר ביחסי הסחר בין המעצמות, אמר איוואנס כי הוא מכיר את הפגיעה האפשרית בכלכלה, וכי מדיניות סחר קבועה וצפויה תהיה עדיפה לעסקים. עם זאת, הוא הוסיף, מוקדם מדי כדי לבחון את ההשפעה הצפויה. "אפילו ההשפעה על המטבע תהיה עתידית בעיקרה", אמר.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת