לוסי אקרדו, אמא לשלושה מקווינס, ניו-יורק ומנהיגת מועצת החינוך, אמרה כי "זה טיפשי ושגוי מצד משרד החינוך לחשוב שאנחנו בטוחים כשהדלתות שלנו פתוחות וכאשר שומרים לא חמושים לא יכולים לעשות דבר. אפשר לצעוד היישר פנימה עם כל דבר, ואף אחד לא ידע."


ההורים רוצים לנעול, העירייה מתנגדת


חברי המועצה אדוורד בראונסטיין ופול וואלון מקווינס לוחצים על משרד החינוך לפעול בנושא. אבל נראה כי צפוי עימות עם ראש העיר דה בלסיו, אשר רוצה להוסיף מסגרות מאובטחות בכניסות בתי הספר. "אנחנו מתנגדים," אמרה דוברת ראש העיר אוליביה לפיירולי לנעילת הדלתות, "הכניסות מאוישות בשומרים מטעם משטרת ניו-יורק, ואנחנו סומכים עליהם לשמור על בתי הספר בטוחים."

בראונסטיין ציין כי מדיניות בתי הספר הציבוריים מחווירה בהשוואה לבתי ספר פרטיים, בהם "מבקרים חייבים לצלצל בפעמון ולהציג את עצמם לפני שהם מורשים להיכנס. וואלון, מצדו, אמר כי נעילת דלתות "היא רק הצעד הראשון". הוא הוסיף כי בתי ספר צריכים מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום במימון העירייה.

המדיניות הנוכחית קובעת כי  הכניסות הראשיות לבתי הספר אינן נעולות, ושלטים מורים למבקרים להירשם ולהציג תעודה מזהה.

עוזרת מנהל אנונימית אמרה כי מאז טבח בית הספר בפארקלנד, פלורידה, הורים דרשו את סגירת הכניסות. אבל בפגישה בנושא בטיחות בתי הספר שהתקיימה לאחרונה, חבר מועצת העיר אמר לנציגי בתי הספר כי זה "לא חוקי" לנעול כניסות ואת דלתות הכיתות.

"באמת, כל אחד יכול פשוט להיכנס לבניין," אמרה עוזרת המנהל, "יש לנו מאבטחים שלא יכולים לעשות הרבה כדי להגן על עצמם... זה כמעט כאילו בית הספר הוא מטרה נחה. ילדים מפחדים לבוא לבית-הספר, מורים מפחדים וגם ההורים מפחדים".

סגן נשיא איחוד הורי ניו-יורק, סאם פירוזולו, הזהיר כי "בתי הספר הן מטרות קלות". לדבריו, הכל תלוי בראש העיר. "השורה התחתונה היא החזון של ראש העיר," הוא אמר. "הוא חייב להיות האדם שיתחיל את התהליך."

בסטייטן איילנד, פעלו הורים כדי לנעול את הכניסות לבתי הספר במשך שנים. נציגי ההורים נפגשו בחודש שעבר עם מחוקקים ועם נציגים של משטרת ניו-יורק כדי לדון בבטיחות בתי הספר, כולל נעילת דלתות, כך ציין נשיא מועצת החינוך הקהילתית במחוז 31 מייק ריילי. "יש לנו בתי ספר שאתה יכול להיכנס אליהם ויש גרם מדרגות או דלת לפני שאתה מגיע למאבטח, אז אם הם לא מרוכזים, מישהו יכול לחמוק פנימה," הוא אמר.

מתנגדי נעילת הכניסות טוענים כי המהלך יחסום את גישתם של גורמי הצלה במקרה חירום, אולם תומכים טוענים כי הבעיה יכולה להיפתר בקלות בעזרת מתן מפתחות אוניברסליים לשוטרים וכבאים - כמו המפתחות שמחלקת כיבוי האש של ניו-יורק מחזיקה עבור כל המעליות.

ריילי ציין כי לאחר הירי בבית הספר סנדי הוק ב-2012 בקונטיקט, מנהל בסטייטן איילנד החליט לנעול את הדלתות הראשיות. מאבטח בית הספר הגיש תלונה, בטענה כי בהגדרת תפקידו לא נכלל מתן מענה לכל מבקר.


שוטרים בבית הספר סנדי הוק לאחר הירי בשנת 2012


בעידן אירועי הירי ההמוניים, בתי ספר ברחבי המדינה מתמודדים עם שאלת הכניסות הפתוחות. בתי הספר הציבוריים במיאמי-דייד החלו לדרוש ממורים לנעול את דלתות הכיתות לאחר אירועי הירי בפארקלנד, אבל הכניסות הראשיות נשארות פתוחות.

דוברת בתי הספר הציבוריים ביוסטון, בעבר תחת הנהלתו של נגיד בתי הספר ריצ'רד קרנזה, מסרה כי "המנהג הוא לנעול את כל הדלתות במהלך יום הלימודים." ניתן לעבור בכניסות בהצגת כרטיס ובכל בתי הספר מותקנות מצלמות אבטחה ומערכת אינטרקום בכניסה.

משרד החינוך העביר את הטיפול בנושא לידי ראש העיר דה בלסיו.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת