מייסד פליבוי האגדי יו הפנר הלך לעולמו, אולם החזות הגותית המרשימה של אחוזת פליבוי שהייתה בבעלותו תמשיך להתקיים. זאת בעקבות הסכם הבנות בין בעלי האחוזה החדש ובין הרשויות בלוס אנג'לס. לפי ההסכם, המתואר בידי אחד מהגורמים הרשמיים הקשורים בעניין כחוזה הגנה קבוע, בעלי האחוזה החדש דארן מטרופולוס יידע גורמים רשמיים כי אין לו כל תוכניות להרוס את מבנה המגורים המרכזי של האחוזה המשתרע על פני שטח של  14,000 סקוור פוט וייתרה מכך, הוא אף מתכוון להשיב את הבית ואת חזותו "אל גדולתו המקורית". מטרופולוס חתם על ההסכם יחד עם חבר מועצת המנהלים החמישית של המחוז, פול קורטז.
מטרופולוס קנה את הנכס שמיקומו באזור הולומבי הילס בשנת 2016 בעבור הסכום של 100 מליון דולר וזאת במטרה לחברו אל עבר נכס נוסף צמוד לו שכבר בבעלותו. שני המבנים עוצבו ביידי הארכיטקט ארתור ר. קלי. כעת, בעבור אחוזת פליבוי נדרשת "עבודות שיפוץ וחידוש משמעותיות וכמו כן גם תיקונים לאורך תקופות ממושכות", כך נכתב בהסכם. אותו חוזה שנחתם יהיה מיוחס  תמידית גם אל הנכס הממוקם בצ'רנינג קרוס רווד, לפי דבריו של קורטז וייתרה מכך, הוא יחול גם על בעלים עתידיים של הנכס. בהסכם נאמר שגם אם לבעלי הנכס אין כל כוונות לבצע פעולות שידרוג או שינוי מבני, הוא מחוייב ליידע את המועצה המחוזית גם במצב ובו הוא פנה לבקשת היתר הריסה כלשהו.

קורטז אף הציע בשנה החולפת כי העיר לוס אנג'לס תכיר באחוזת פליבוי כמונומנט היסטורי ותרבותי. הכרה שכזו בוודאי תסייע להגנה על ארכיטקטורת המבנים באחוזה אולם תהליך מהסוג הזה יידרוש זמן ממושך וזאת כדי להתמודד עם סוגיות בסיסיות כמו טחב ודליפות מים ועוד, כך מסר הדובר שבמשרדו של קורטז. ההסכם מספק הגנה לאחוזה ולנכס הנמצא בה ובו בזמן מאפשר למטרופולוס לבצע את עבודות השיפוץ, התחזוקה והתקנת האמצעים המודרניים שלהם הוא זקוק באחוזה.

"אני מלא תשוקה באופן יוצא דופן בנוגע לארכיטקטורה ומצפה בקוצר רוח להזדמנות האדירה הזו לבצע שידרוג משמעותי באחת האחוזות המפוארות ביותר ברחבי קליפורניה", כך אמר מטרופולוס בהצהרה. "בדומה למר הפנר ששם לב והיה מודע לפרטים הקטנים ביותר, אני מתכנן להשביח את האחוזה ולהוסיף ולשדרג אותה רק עם הרכיבים המשובחים ביותר שנבחרו בקפידה והיו בעלי הסטנדארט הגבוה ביותר שניתן לחשוב עליו".

לכל אורך מהלך חייו, הופנו לעבר הפנר ביקורות רבות בנוגע ליחסו לנשים. חברתו לשעבר, הולי מדיסון, שכיכבה בתוכנית ריאלטי שהתרחשה באחוזה יחד עם חברותיו הנוספות , שיתפה בכתב ובעל פה אודות אווירת הדיכאון וההתעללות המילולית שחוותה שם. הפנר כאמור, לא היה הבעלים הראשונים של האחוזה, למרות שבמשרדו של קורטז מתעקשים על כך שישנה כאן חשיבות היסטורית  לנכס המהווה לדבריהם "אבן פינה" של שכונת הולומבי הילס.

בעוד שמזה למעלה מ-40 שנים, האחוזה היתה ידועה כמקום משכנו ומשרדו של בעלי בפליבוי בחוף המערבי, הוא נבנה כבר ב 1927 בעבור ארתור לטס ג'וניור, בנו של טייקון חנויות הכלבו. "המשמעות של הנכס עבור ההיסטוריה של לוס אנג'לס מתחילה כבר שם בזמנה של משפחת לטס והיא לא צריכה להישכח," כך אמר קורטז בהצהרה. הפנר הוסיף להתגורר באחוזת פלייבוי כדייר בעלויות שמוערכות בכמליון דולר בשנה וזאת עד למותו בשנה שעברה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת