מועצת העיר לוס אנג'לס קיימה הצבעה אנונימית ביום רביעי וזאת כדי לאשר שני חוקים חדשים שנועדו להכשיר את הקרקע לפרוייקטים שונים בעבור דיור לחסרי הבית באזור. תחת אחד החוקים החדשים, פרויקטי דיור לחסרי בית העומדים בקריטריונים מסוימים יוכלו להימנע מתהליך ארוך ומייגע של אישורים אל מול רשויות העיר, וזאת כולל חוות דעת סביבתיות ושימועים ציבוריים. החוק החדש יקצץ את דרישות החנייה, ויאפשר פרוייקטי דיור לחסרי בית שיוגדרו כ "דיור קבוע ותומך". במסגרתם ייבנו מבנים גבוהים יותר או בצפיפות גדולה יותר, וזאת ביחס להתחלות בנייה אחרות שאינן עומדות בקריטריונים אלו. החוק יאפשר לפרויקטי דיור בעבור חסרי הבית "יצאו לפועל מהר יותר באופן ניכר דרך התהליך שתיכננו ובעבור עלויות נמוכות יותר," כך אמר חבר המועצה, חוזה חויזאר, ביום רביעי לפני ההצבעה. "זה בהחלט מסתכם בדברים האלו".

"גורמים רשמיים האמונים על התכנון העריכו כי החוקים הללו בסופו של דבר, יאפשרו את בנייתם של עד כ- 200 יחידות דיור בעבור חסרי בית ברמה השנתית באמצעות מימון ממשלתי. פעילים למען חסרי הבית אומרים כי החוק החדש יאפשר את התמיכה ביעדים שהוצבו בלוס אנג'לס לבניית 10,000 יחידות דיור חדשות בעבור תושבים מקומיים חסרי הבית בעשור הקרוב.


מלונית דרכים


החוק האחר שאושר ביום רביעי יאפשר להקל על מלוניות (MOTELS) להיות מוסבים באופן זמני לצורכי דיור, ובכך יספקו דרך אלטרנטיבית להרחיק את חסרי הבית מהרחוב בזמן שהפרויקטים הקבועים בתהליכי בנייה. "מלוניות הם תשתית שכבר בכל מקרה קיימת. הם בדרך-כלל נמצאים במצב של תפוסה חלקית. בנוסף, הם יכולים להוות אמצעי מפתח ליצירת דיור בעבור חסרי הבית כבר עכשיו", כך אמר פרקליט העיר, מייק פיואר, טרם ההצבעה. ראש העיר אריק גארסטי אמר כי הוא מתכוון לחתום על שני החוקים החדשים שאושרו ובכך להכניס אותם לתוקף עוד השבוע. "המשבר הזה דורש כי נבדוק אפשרות להשתמש בכל משאב העומד לרשותנו, ונחסוך כל פרק זמן יקר מציר הזמן של הבנייה, בעבור דיור שאנו זקוקים לו עכשיו", גראסטי אמר בהצהרה. 

קבוצות קהילתיות מסוימות העלו דאגות כאלו ואחרות בנוגע לחוקים החדשים. חברי הקהילה Venice Vision טענו כי רשויות העיר מחסלות כל הגנה סביבתית לשכונות הסמוכות למקומות המיועדים לאיכלוס חסרי הבית בכך שהיא תאפשר המשך מהיר של הפרוייקטים ללא חוות דעת על ההשפעות הסביבתיות שיהיו למגורים כאלו על הסביבה הציבורית שלהם.


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת