אם אתם נימנים על ציידי הדילים, אתם בוודאי סוקרים את Craigslist ואתרי הקופונים והנחות למיניהם, או אתרים אחרים המציעים מבצעי מכירות כאלו או אחרים. עם זאת, ישנן קהילות מקומיות רבות שיכולות לסייע לאדם הפרטי לחסוך לא מעט כסף.


אדם בוחן לוח מודעות "כמו פעם" בצ'יינה טאון שבמנהטן


שום עסקה שתקבלו בחנויות השונות לא תוכל להשתוות לעולם לכסף שתוכלו לחסוך ברכישת מוצר מיד שנייה או תוך סחר חליפין עם ארגונים מקומיים גדולים. ישנן אינספור דרכים בהן הקהילה בה אתם חיים יכולה לעבוד בשבילכם, אבל הנה רק כמה מהדוגמאות של המקומות שיאפשרו לכם לחסוף כסף רב עם מעט עזרה מהשנים שלכם.


קבוצות שכונתיות כמו "Buy Nothing"

רשת פייסבוק מלאה בקבוצות שכונתיות ובהן אנשים יכולים לרכוש, למכור או למסור חפצים שהם אינם מעוניינים בהם יותר. כך קורה לדוגמא בקבוצות כגון "Buy Nothing", בהן אנשים בשכונה הקרובה אלייך או אלו הסמוכות ימסרו פריטים שהם אינם מעוניינים בהם עוד. ניתן למצוא בקבוצות האלו הכל החל מריהוט ועד לצעצועים משומשים וחומרי גלם לבנייה.

"כמעט כל דבר שהוא בגדר חוקי שניתן לחשוב עליו הוענק שם כבר מאדם אחד לאדם אחר ללא תמורה," אומרת אמבר טולנד פרי, אחת ממנהלות קבוצת North Park Buy Nothing באזור סן דייגו. "ראיתי הכל...נייר טואלט, מוצרי טואלטיקה, לבני נשים, כרטיסים למופעים...פעם אחת מישהו מסר חרב." כנראה שלא הכל יהיה מעניין עבורכם (האמת שהרוב לא), אולם סביר להניח שתהיו מופתעים לגבי מה השכנים שלכם מוסרים ובחינם!

הקבוצות האלו הן לא מעולות רק כדי להשיג דברים – אלא גם כדי להשיג שרותים מסוימים, כמו מסאג', צילום עם צלמים מקצועיים ואפילו שיעורי ריקוד. ניתן גם להשתמש בקבוצות האלו כדי להיפטר מדברים שאינם נחוצים לכם יותר ובכך לחסוך כסף. לדוגמה, לאחר שיפוץ הבית, נותרים לעתים כמה אריחים שהדיירים מעוניינים להיפטר מהם - ולא להשליך לאשפה.  במקום לשלם לגרר שיגיע ויאסוף אותם, ניתן למסור אותם לשכנים שמשפצים את הבית שלהם. כולם מנצחים.

כדי למצוא קבוצה שכזו בשכונה הקרובה אליכם, מומלץ לחפש בפייסבוק "buy nothing"  בתוספת שם השכונה. ככל שהקבוצה מונה פחות חברים, כך נוח יותר לנווט בה ולהשיג דברים הרלוונטיים אליכם. בנוסף, ככל הנראה במהלך החיפושים, תמצאו קבוצות מקבילות בהן ניתן לרכוש דברים מיד שניה או במחירים מוזלים.


מרכזים לפסולת אלקטרונית
האם ידעתם כי מוטלת עליכם החובה למחזר פסולת אלקטרונית? מרבית אותם מכשירים אלקטרוניים ישנים מכילים רכיבים יקרים שניתן לפרקם מהמכשירים ולעשות בהם שימוש חוזר ולערים גדולות רבות ישנם מרכזים למיחזור אלקטרוני, שם ישמחו לקחת מכם מכשירי חשמל ישנים שאין לכם שימוש בהם עוד.

אולם, רבים ממרכזי המיחזור האלקטרוניים הללו ימכרו את מכשירי החשמל הישנים שנמסרים אליהם – במחירי מציאה. תוכלו לימצוא שם הכל החל ממסכים, מקלדות ציוד קשר, כבלי חשמל מכל הסוגים ואפילו מחשבים ניידים ישנים ומערכות משחק בידוריות במחירים הקרובים ל"חינמיים".

ארגונים אלו קשים לאיתור, אך ניתן לעתים למצוא אותם תחת השם Free Geek, שמציעים לעתים גם שירותי הוראת מחשבים - החל משימוש בסיסי ועד כתיבת קוד. האוניברסיטאות הקרובת למקום מגוריכם או הממשלים המקומיים עשויים להציע אף הם חנויות בהן נמכרים מחשבים מיושנים או שולחנות.


חנויות יש שנייה לתינוקות 

אם אתם מגדלים ילדים, אתם כנראה מודעים לעד כמה יקרים עשויים להיות בגדי תינוקות – במיוחד כאשר העוללים הקטנים נראים כאילו הם גדלים כל מספר שבועות. זו בדיוק הסיבה לקיום חנויות מהסוג של בייבי resale: הם רוכשים בגדי תינוקות, צעצועים ופריטים אחרים רלוונטיים המשומשים במידה מועטה ומוכרים אותם להורים טריים בתקציב הנגיש להם.


החיסכון יכול להצטרף לכסף רב


"הורים הגרים באזור מביאים ביגוד, נעליים, צעצועים וציוד לתינוקות כמו עגלות, עריסות וכו' ואנו בודקים אותם ומחליטים איזה מהם לרכוש," אומרת פייג' ריג, הבעלים של החנות  Baby Go Round Resale שבסן דייגו. היא מציינת כי הם מאוד זהירים לגבי הציוד אותו הם מוכרים, גם כן: "הפריטים חייבים להיות במצב מצוין, לצעצועים והציוד המצריכים זאת חייבים להיות מצוידים בסוללות והם כוללים את חלקיהם." הם אינם מוכרים למשל מושבי תינוקות לרכב – שעשויים להיות לא בטיחותיים במקרה ובו הם עברו תאונה או זעזוע כלשהו, או שפג תוקפם. כמו כן גם דגמים ישנים יותר של עריסות שעשויות להוות בעיה בטיחותית ועוד פריטים שעשויים להוות סיכון ברמה הפיזית או הסניטרית לילדים. אם אתם בוחרים לבצע את הקניה בעבור ילדכם בחנות יד שניה לתינוקות, מומלץ לשים לב שבעלי החנויות והצוות לוקחים את דגי הבטיחות המוזכרים כאן באופן רציני.

בנוסף, ישנם ארועי מכירה חד פעמיים נודדים בהם נמכרים מוצרי ילדים ותינוקות כמו  Just Between Friends.


קבוצות אימון כושר

חיסכון בכסף אין פירושו רק לקנות פריטים שונים במחירים זולים. הקהילה בה אתם חיים יכולה להציע שירותים שונים בזול מאוד או בחינם, אם אתם יודעים היכן לחפש אותם. סוגי אימונים גופניים שונים הם דוגמה עיקרית: מדוע לבזבז סף על מנוי למכון כושר כאשר אתם יכולים לערוך אימון כושר יחד עם קבוצות אנשים מלאות מוטיבציה בפארק הקרוב אליכם?

זוהי בדיוק המטרה שלשמה נוצר פרויקט  November. הפרוייקט שבמקורו נולד בבוסטון הוא חינמי לחלוטין. הוא מאורגן בידי מתנדבים ומתקים ב-45 ערים שונות ברחבי העולם. פעמיים בשבוע, קבוצות אנשים מלאות מוטיבציה אלו, הולכות יחד בזמני הבוקר לבצע פעילויות גופניות שונות הכוללות ריצה, אימון כוח המבוסס על משקל גוף ואימון מעגלי. זה אינטנסיבי אנרגטי, ורמות האימונים בנויות באופן ובו אנשים בעלי רמות כושר גופני שונות יוכלו להצטרף. אז בין אם אתם ספורטאים ברמה אולימפית או אנשים ממוצעים מהשורה המחפשים להיכנס לכושר, זה כנראה המקום בשבילכם. הדבר הטוב ביותר: אין צורך להירשם לפעילות מראש: אתם פשוט יכולים להגיע. בנוסף, באם אין פרויקט כזה באזור שלכם, אתם יכולים ליזום ולהתחיל אחד – או למצוא קבוצות דומות שקרוב לוודאי שקיימות באזורכם הפועלות על בסיס עיקרון דומה.


חנויות יד שניה, פגישות החלפת פריטים ו-Craigslist 

זה יכול היה להיות מעט רשלני שלא להזכיר במאמר הזה כמה מהאופציות הנפוצות שקרוב לוודאי שרובכם שמעתם עליהן, כמו חנויות יד שניה מקומיות, חנויות נודדות או פגישות החלפת פריטים. סוגי ארגוני אלו קיימים מאז ומתמיד והם עדיין יכולים להיות אופציה מעולה לחיסכון בכסף – למרות שהם טובים יותר כדי ללכת "ולהעיף מבט על מה שיש" ואולי למצוא משהו מאשר ללכת מראש במטרה למצוא דבר מה ספציפי, כך או כך, ככל הנראה באזורכם ישנן חנויות כאלו שהן פחות עמוסות במבקרים וייתכן כי חלק מהן אף מתמחות בפריטים ספציפיים.

בנוסף, אפליקציות כמו Craigslist ומקבילותיה כמו  LetGo ו  OfferUp – הן תמיד דרכים טובות להשיג עיסקאות זולות ומהירות על רהיטים, מוצרי אלקטרוניקה או כל פריט אחר שאתם מחפשים. תפרשו את החיפוש שלכם אופן נרחב ואל תחששו להתמקח – כל מוכר מנוסה באפליקציות האלו יצפה לכך וזו הדרך שלכם להפוך עיסקה טובה לעיסקה נהדרת.


איך תוכלו למצוא את הארגונים והקבוצות הללו בסמוך למקום מגוריכם הקרוב?

כל עיר ועיירה קטנה הן שונות ולכן, מציאת הגרסא המקומית לסוגי הארגונים שהוזכרו בכתבה למעלה הוא למעשה האתגר האמתי. אם אתם יודעים היכן לחפש, זה יהיה הרבה יותר קל. אם לא, פעלו לפי הקווים המנחים האלה:

פייסבוק

פייסבוק לא נועד רק כדי להישאר בקשר עם חברים וכדי להתעדכן בחדשות. מאפיין חיפוש הקבוצות המשודרג הוא כלי נהדר כדי למצוא קבוצות מקומיות ולרבים מהארגונים שהוזכרו למעלה יהיה דף פייסבוק המייצג אותם באם תעשו מעט מחקר על הנושא.

 Next Door
בנוי כרשת חברתית ברמה השכונתית, כאשר הדף המרכזי שלה (הפיד של המשתמש) מלא באנשים שמוכרים דברים (עובדה שלעצמה יכולה להיות מאוד מועילה). אולם, אתם יכולים לעשות שימוש בבר הממוקם בצידי הדף כדי לחפש אחר ארועים שונים (הנערכים בידי ארגונים מקומיים שאולי אם מחפשים), עסקים שכונתים מומלצים, ואנשים המציעים את שותים שונים מטעמם במחירים מוזלים לתושבי השכונות.

Subreddit 

אם אי פעם יצא לכם לעיין באתר Reddit , הקהילה האינטרנטית בה אפשר למצוא חיבור לכל תחום עניין אפשרי, אולי כדאי שתעיפו מבט בגרסה הפרברית שלו הקרובה למקום מגוריכם. שם, תמצאו אנשים השואלים שאלות או חולקים מידע לגבי עסקים מקומיים, מחירים אטרקטיביים בעבור אטרקציות מקומיות כמו מידע שימושי אחר. תוכלו אף להעלות מקבץ מסרים חדש ובו תוכלו לחפש מידע אודות הפריטים אותם אתם מעניינים להשיג.

Yelp

לעולם אל תפחיתו מחשיבותו של הברור מאליו: Yelp הינו עדיין אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עסקים מקומיים טובים בעלי הקשר לשרות או לפריט שאתם מתעניינים בהם. זה עשוי להיות מעט מאתגר אם אתם כלל לא בטוחים מהו הדבר אותו אתם מחפשים, אבל כאשר מדובר בחניות מוזלות או חנויות המוכרות ישירות מהיצרן לצרכן, Yelp הוא בהחלט אד המקומות למצוא את הטובות ביותר מביניהן.

ארגונים אחרים

מכירים את הארגונים שצוינו בכתבה? ובכן, קרוב לוודאי שהם משתפים פעולה עם ארגונים אחרים בעלי מטרה דומה או מקבילה. לדוגמה, המרכז לפסולת אלקטרונית של אוניברסיטת סן דייגו עובד בשיתוף פעולה יחד עם כנסייה מקומית בשם  Jesus Geeks המספקת , בין השאר, ערבי גיוס כספים בעבור תמיכה טכנית לתיקון מוצרים אלקטרוניים במחירים הנמוכים יותר ממה שהרשתות הגדולות עשויות להציע. אם אתם מוצאים ארגון באזור שלכ שאתם אוהבים, חפשו .בדפי הפייסבוק שלו או באתר האינטרנט הקשו אליו ותוכלו לראות באם יש לכם תחומי עניין משותפים.

ברגע שתשתלבו כחלק מהפעילות, אתם תופתעו לגלות כמה משאבים תוכלו למצוא בשכונה הקרובה אליכם. בנוסף, חשוב שתחזירו משהו בתמורה לארגונים שסייעו לכם ואפילו תתרמו את הדברים שאינכם צריכים עוד, ספציפית אליהם.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת