חדשות טובות וחדשות פחות טובות למבקרים בפארקים הלאומיים בקיץ הקרוב: דמי הכניסה לפארקים לא יעלו ל-70 דולר. אך ב-1 ביוני הם צפויים לעלות בעד 35 דולר. בעקבות מחאת הציבור, דחה שירות הפארקים הלאומיים את העלאת דמי הכניסה ל-70 דולר. עם זאת, השירות יעלה את דמי הכניסה בכמה מהפארקים הפופולריים ביותר בארצות הברית ב-5 עד 35 דולר לרכב. התכנית החדשה מחליפה הצעה לפיה דמי הכניסה היו צפויים לעמוד על 70 דולר לרכב, בכניסה למקומות פופולריים, כגון הגרנד קניון, ילוסטון, יוסימיטי וזאיון.

הפרויקטים של תחזוקה בפארקים המסתכמים ב-11.6 ביליון דולר

מזכיר משרד הפנים, ראיין זינקה, אמר: "השקעה בפארקים שלנו היא השקעה בארצות הברית. כל דולר שמשקיעים על בניה ושיפוץ בפארקים מסייע בחיזוק הקהילות, המקיפות את האזורים הסובבים את אותם פארקים, והנסמכות על הביקורים בפארקים לצרכים כלכליים. אני מבקש להודות לאזרחי ארצות הברית שהשמיעו את קולם במסגרת תגובות הציבור על תכנית דמי הכניסה המקורית. התגובות שלכם סייעו לנו לפתח תכנית מאוזנת, שמתמקדת בעליה צנועה של דמי הכניסה לפארקים, לעומת עליה גבוהה יותר שהוצעה בתכנית המקורית".

"הפתרון לצורך בפרויקטים של תחזוקה בפארקים, המסתכמים ב-11.6 ביליון דולר, לא ימצא בן לילה וידרוש גישה רב שלבית, בעוד אנו עובדים על שיפור ושיפוץ של מבנים ותשתיות שמצבם רע. זוהי אחת הדרכים באמצעותה אנו פועלים על מנת לעמוד במחויבות שלנו להבטיח שהפארקים הלאומיים שלנו יישארו יעדים ברמה בינלאומית, המספקים ערך מצוין למשפחות מכל מעמד סוציו-אקונומי", הוסיף זינקה.

השינוי בדמי הכניסה יכנס לתוקפו ב-1 ביוני, כשהכניסה ליותר משני שליש מהפארקים הלאומיים תישאר ללא תשלום.

החוק הפדרלי דורש, כי שמונים אחוז מההכנסות של הפארקים הלאומיים יישארו במקום בו הן מתקבלות. שאר ההכנסות יכולות לממן פרויקטים אחרים בתוך המערכת. המחיר הצנוע של דמי הכניסה לטיולים בפארקים ייצר רווחים שיועברו למימון פרויקטים אלה, שכאמור מסתכמים ל-11.6 ביליון דולר, דרך מערכת הפארקים הלאומיים, של 417 פארקים, מונומנטים ואתרי היסטוריה ותרבות.

חבר ועדת הבית למקורות טבעיים, ראול גריחלווה, "תכנית דמי הכניסה המעודכנת מציעה מצב מנצח לאוהבי הפארקים בכל מקום. זוהי הוכחה לכך שהאקטיביזם החברתי עובד".

התקבלו 109,000 תגובות של מתנגדים לתכנית

בחודש אוקטובר, 2017, הכריז שירות הפארקים הלאומיים, כי הוא בוחן תכנית להעלאת דמי הכניסה על מנת לייצר הכנסות לצורך פרויקטים של תחזוקה. השירות אפשר לציבור להגיב על התכנית במשך חודש. לאחר שהתקבלו 109,000 תגובות של מתנגדים לתכנית, דחה השירות את התכנית המקורית ופיתח אסטרטגיה חדשה על מנת לשמור את הפארקים נגישים יותר מבחינה כלכלית.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת