תומכים בזכות לשאת נשק התאספו ביום שבת האחרון ברחבי ארה"ב והשמיעו את קולם, זאת על רקע הניסיונות לחוקק חוקים נוקשים יותר שיגבילו את זכויות נשיאת הנשק שלטענתם יכרסמו בתיקון השני לחוקה. מספרם על המפגינים מוערך במאות, והם התאספו מחוץ לבתי הנבחרים ברחבי ארה"ב במסגרת ההפגנות נאמו בעלי נשק שטענו שהחוקים הנוקשים יפגעו בהם. "בעלי נשקים הוזכרו לאחרונה בצורה שלילית, ואנחנו מקווים שהפגנה שלווה כמו זאת תראה לאזרחים שאנחנו אנשים שקולים, שומרי חוק, שלוקחים את החוקה שלנו בצורה רצינית" אמר דייב גוליה, מארגן ההפגנה במיין שבה נכחו ע"פ ההערכות 800 איש. קואליציית החוקה של הפטריוטים האמריקאיים מימנה את 45 ההפגנות ברחבי המדינה. "אם יש לך בניין ואתה מוציא ממנו לבנה בתדירות גבוהה, אחרי קצת זמן כבר לא יהיה לך בניין" הזהיר ווסטלי וויליאמס, שהיה חלק מ-100 אנשים שהפגינו מחוץ לבית המשפט העליון של ויומינג. בנוסף, כ-160 איש הפגינו באטלנטה כשהם נושאים נשקים, דגלים ושלטים שבהם נכתב "אל תחליפו אותי".

מפגינים בורמונט הפגינו מחוץ לבית הנבחרים של המדינה, שם מספר ימים קודם לכן חוקק המושל פיל סקוט 3 חוקים שמגבילים את נשיאת הנשק ובכך לטענתם "בגד" בהם. "לפני שלושה ימים, על המדרגות האלה, בגדו בנו" טען ג'ו נייגל, "הבטיחו לנו שלא יוחקקו חוקי נשק חדשים". ארגון הרובאים הלאומי ביקר את המושל סקוט הרפובליקני, וקרא לתומכי הנשק לנטוש את אותו לאחר ששינה את עמדותיו לאחר הטבח בפלורידה בחודש פברואר האחרון. המחאה בשבת הגיעה לאחר שלפני שלושה שבועות נערכה מחאת הנשק, במהלכה הפגינו מאות אלפי אנשים ברחבי ארה"ב שדרשו חוקי נשק נוקשים יותר, זאת לאחר הטבח בבית הספר בפלורידה שבו נהרגו 17 בני אדם. מארגני ההפגנות דרשו איסור על כלי נשק לתקיפה ומחסניות גדולות, ודרשו בדיקות רקע אוניברסליות למי שמבקש לרכוש נשק.

הפגנות התמיכה בזכות לשאת נשק שנערכו בשבת, התקיימו גם בבוסטון, אינדיאנפוליס, ניו יורק, טקסס, איווה ועוד מקומות רבים. "אנחנו חייבים להפסיק לשתוק" סיכם נייגל.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת