לפני שנים רבות, נהגו לקיים את טקס האוסקר בבניין הדורות'י פביליון, שבדאונטאון לוס אנג'לס. כיום, ידוע הבניין כבית של לוס אנג'לס אופרה. בין ה-12 במאי ועד ל-3 ביוני, יעלו על במת האופרה במתחם את האופרה ריגולטו, מאת ג'יוזפה ורדי.

האופרה 'ריגולטו' מגיעה לדורות'י צ'נדלר פביליון

זוהי אופרה בת שלוש מערכות המבוססת על המחזה המלך משתעשע של ויקטור הוגו. האופרה הועלתה לראשונה במרס 1851, בתיאטרו לה פניצ'ה, שבוונציה. זו אחת האופרות המפורסמות של ורדי והיא נמצאת במקום התשיעי ברשימת האופרות המנוגנות ביותר בצפון אמריקה. האריה לטנור, La Donna e Mobile, נחשבת לאחת האריות המפורסמות ביותר בעולם האופרה.

עלילת המחזה נפתחת בנשף בארמונו של הדוכס, ששר על העונג שבחיי הוללות עם נשים רבות ככל האפשר. הוא חושק ביפיפייה לא מוכרת, שראה בכנסיה, ומנסה לפתות את הרוזנת צ'פאראנו. ריגולטו ליצן החצר, מלגלג על האצילים שאת נשותיהם מפתה הדוכס ומייעץ לאדונו להפטר מהם על ידי מאסר או מוות. האצילים מחליטים לנקום בריגולטו ואחד מהם, הרוזן די מונטרונה, שהדוכס פיתה את בתו ושלח אותו למאסר, מקלל את השניים. התלבושות המרהיבות וקטעי המוסיקה בביצועם של זמרי הלוס אנג'לס אופרה, זיכו אותם בביקורות מפרגנות במיוחד.


בין הפקת אופרה אחת לשניה, הדורות'י צ'נדלר פביליון מעלה גם הופעות בלט. ב-20 עד ה-22 באפריל תעלה הופעה של להקת הבלט של ניו יורק. הלהקה תחגוג את המוסיקה של דייוויד בואי, לכוריאוגרפיה ותלבושות ששאבו השראה מיצירתו ומהמראה יוצא הדופן שלו. 


כרטיסים: בין 39 ל-329 דולר.
כתובת
Dorothy Chandler Pavilion, Music Center, 135 N Grand Ave, Los Angeles 

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת