האמן הבריטי, דיוויד הוקני, צייר פורטרטים של פרנק גרי, ג'ון בלדסרי ומפורסמים אחרים, בסטודיו שלו בהוליווד הילס. כל 83 היצירות מוצגות עד ה-29 ביולי, בתערוכה חדשה, במוזיאון LACMA, בלוס אנג'לס. הוקני, שמתגורר בלוס אנג'לס, נודע בציורי בריכות השחייה בעיר. יצירותיו מתבססות על מוטיבים אישיים ואוטוביוגרפיים.

סגנון ריאליסטי וצבעים חיים

הוקני החל את דרכו בקולג' המלכותי לאמנות, בלונדון והחל ליצור אמנות פופ. כשהגיע לקליפורניה, בצעירותו, הוא התאהב במדינה והחליט לעבור לגור בה. בריכות השחייה הרבות של העיר החמה, סיפקו השראה לרבים מציוריו, שמציגים סגנון ריאליסטי וצבעים חיים. הוקני יצר הדפסים ודיוקנאות של חברים, ועיצב תפאורות עבור גלינדבורן, לה סקאלה, ואופרת המטרופוליטן, בניו יורק.

הוקני עסק גם בצילום או ליתר דיוק בקולז' של צילומים. הוא יצר אמנות ייחודית ויוצאת דופן, עם עשרות צילומי פולורויד של מקום אחד, בתנאי תאורה שונים וחלקים שונים של המקום בשעות שונות של היממה. את התמונות הוא איחד לפסיפס מרהיב. התוצאה מציגה אמנות שמזכירה את הקוביזם; דמיון שמימש חלק ממטרותיו של הוקני ועורר את המתבוננים לדון בשאלה כיצד פועלת הראיה האנושית. התערוכה האמורה הוצגה במרכז פול גטי. 

בשנת 1974 עמד הוקני במרכז סרטו של ג'ק הזן, A Bigger Splash, שנקרא על שם אחד מציורי בריכות השחייה שצייר, בשנת 1967. 

כתובת5905 Wilshire Blvd, Los Angeles   
כרטיסים ומידע נוסף באתרwww.lacma.org


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת