כחלק מהמאמצים להאיץ את מכירותיו של המטוס מדגםA380 , פיתחה חברת Airbusפתרון חדש: A380 בעל תא הנוסעים שניתן להרחבה (Cabin - Flex).

חברת התעופה Qantas נבחרה להיות זו שתעשה את השימוש הראשון בשדרוג החדש

פתרון זה מציע תכנון שונה וייחודי של דלת הפרדת תא הנוסעים הקדמי, המתאים לשם הגדלת מספר המושבים, תוך שמירה על רמת צפיפות מושבים נמוכה יותר. בכך חברות התעופה, העושות שימוש במטוס, יכולות למנף מקום פנוי שנוצר בחלל הפנימי של המטוס ולהוסיף מספר מושבים, מבלי שהדבר יבוא על חשבון נוחותם של הנוסעים.

הפיתוח החדש מתאים להתקנה על גבי מטוס חדש שהוזמן או כחלק מהשבחה של דגם A380 שכבר מופעל על ידי חברות התעופה.

חברת התעופה Qantas נבחרה להיות זו שתעשה את השימוש הראשון בשדרוג החדש, והוא הועבר להתקנה בצי המטוסים שלה מדגם ה-A380כבר מאמצע שנת 2019.

מטוס ה-A380בו מותקן תא הנוסעים הגמיש מאפשר ליצור את המקום הנוסף בעבור מושבים נוספים, בכך שהוא מאפשר לבטל את המחיצה השלישית בקדמת המטוס. בהשוואה למבנה של דגמי ה-A380 הקיימים, הדגם המשודרג, בעל התא הניתן להרחבה, יכול לאפשר לחברות התעופה להוסיף עד 11 מושבים במחלקת פרימיום אקונומי או לחלופין, הוספה של עד שבעה מושבים במחלקת העסקים.

במונחים פיננסיים, השימוש בפתרון החדש יוכל להעניק לחברות התעופה החזר בעבור השקעתן בתוך שנה אחת של פעילות, כאשר הן ירכשו את פתרון השדרוג החדש. לכן, השדרוג הזה מהווה אפשרות יוצאת דופן ויעילה להגדלת מספר מושבי הפרימיום בחלקו הקדמי של המטוס.

דגם ה-A380 הוא מטוס הנוסעים הגדול והמרווח ביותר בעולם, המאפשר לנוסעים את חוויית טיסה חלקה, שקטה ונוחה ביותר. יחד עם שני תאי נוסעים מלאים לכל אורכו של המטוס, המציעים את המושבים הרחבים ביותר, את המעברים הרחבים ביותר ומרווחי גדול יותר בעבור כל נוסע, למטוס ה-A380 מסוגלות ייחודית למשוך אליו נוסעים ובכך להגדיל את ההכנסות.

נכון להיום, ישנם 223 מטוסים מדגם A380שטסים ב-13 חברות תעופה ברחבי העולם. המטוסים משמשים לטיסות לשישים יעדים וקרוב ל-240 שדות תעופה ברחבי העולם ויכולים להכיל את הנחיתה ואת הטיפול בהם.


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת