הכתבה שהתבקשתי לעשות על הסטודיו לציור שמן של ניקי Sticky Paintbrush Art StudioThe  הן מסוג המשימות העיתונאיות הכי כיפיות שיצא לי לעשות. אני מגיעה לסטודיו לציור על שדרות רסידה בטרזנה ומהרגע שאני נכנסת פנימה אני כמו עוברת לעולם אחר ומשאירה את כל הטרדות והבעיות מאחורי ומתמסרת כל כולי לאמנות. לא בכדי, אחת הנשים שאני פוגשת שם עומדת ליד ציור מקסים של פרחים אומרת לי: "זה יותר טוב מללכת לפסיכולוג". 

ניקי, בעלת הסטודיו, פתחה אותו לפני מספר חודשים והיא מעבירה שם כיתות למבוגרים וילדים. רוב הלקוחות שלה, נכון לעכשיו, הם מבוגרים ומרביתן נשים. חלקם הגיעו לשם לאחר שציירו כבר שנים בסטודיו לציור של אלי בודינרו וחלקם הגיעו לשם מבלי שהחזיקו אי פעם מכחול ביד. על קירות הסטודיו תלויים הציורים של התלמידים, רקדנית ספרדיה, רחובות ניו יורק, אגרטלי פרחים, כלבלבים ופורטרטים. 

ניקול (ניקי) בעלת הסטודיו

אני ניגשת לאחת הנשים המציירת סנאי ומופתעת כשהיא מספרת לי שזה השיעור הראשון שלה במקום. "ציירת אי פעם לפני כן?" אני שואלת אותה כשאני בוחנת את הסנאי המושלם שלפני. "לא, זאת פעם ראשונה שאני מציירת", היא עונה לי.

ניקי שולחת אותי לבחור ציור מתוך מבחר הציורים שהיא מציעה לתלמידים לצייר. אני פותחת את הקלסר עם עשרות צילומי ציורים ובוחרת זוג עם מטריה. ניקי מעניקה לי טיפים כיצד לחלק את הקנבס לחלקים על מנת לשמור על פרופורציות נכונות של הציור ואני מתחילה לצייר, קודם בפחם ואחר כך עם צבעי השמן. שלוש שעות אחר כך – שעוברות אגב ביעף – אני מסתכלת בשביעות רצון בציור שלי. הוא אמנם עדיין לא מושלם, אבל לא רע בשביל שיעור למתחילים. אצטרך לחזור על מנת לסיים אותו.

הציירת המוכשרת, ילידת ארה"ב, עברה עם משפחתה לארץ בילדותה וכעבור שנים מספר שבה לארה"ב, כאן למדה אמנות ב-  Pratt Institute of Art בברוקלין וצילום באקדמיה "ברוקס" לצילום בסנטה ברברה. היא גם למדה איפור לתיאטרון ועבדה בפארק השעשועים "נוטס ברי פארם" בחודשי אוקטובר באירועי האימה של הלאווין. ניקי עשתה את איפור המסיכות הפרוסטטיות עבור השחקנים שהסתובבו בפארק והפחידו את המבקרים בכיף.

אם תבקרו בטמפל שומרי תורה שעל שדרות וואלי סירקל, שימו לב לציורי הקיר העליזים של פרחים ופרפרים העולים במעלה המדרגות, מפלי המים, הברבורים ונופי תל אביב אותם ציירה ניקי עבור גן בית הכנסת. בין ציורים על הקנבאס וציורי קירות ופנים, היא מוצאת גם זמן לחרוט ולצייר על עור וליצור כריכות לסידורים. הכריכות יפיפיות ונעשות בהזמנה אישית לפי טעמו של כל אחד, כמו אלו שיצרה בהשראת ציורי  ואן גוך וסיפורי התורה.

את הסטודיו לציור שלה היא פתחה בעידודו של בודינרו, אצלו עבדה במשך שנה וחצי. "הכרנו ב-2002 והתחלתי לעבוד אצלו אחרי שנה כמורת ציור לילדים", מספרת ניקי, "כשאלי החליט לסגור את הסטודיו לפני כשנה, הוא המליץ לי לפתוח סטודיו משלי ולאחר שחשבתי על זה קצת החלטתי לעשות את זה". לאחר חיפוש אחר לוקיישן מתאים לסטודיו, היא מצאה אותו בטרזנה במיקום טוב על שדרות רסידה, סמוך לונטורה (קרוב לקופי בין). היא רכשה את כל ציוד הסטודיו של אלי ופתחה סטודיו קטן ומקסים בשם:The Sticky Paintbrush Art Studio עם חניה זמינה מאחורי הסטודיו.


מאחר וניקי מודעת לכך שלתלמידים שלה לא יהיה קל להגיע בשעות וימים מסויימים בלבד בשבוע לשיעורים, היא מאפשרת להם להגיע מתי שיחפצו בשעות הפתיחה (השיעורים מועברים בבוקר ובערבים). מחיר ל- 8 שיעורים הוא 300 דולר או 4 שיעורים ב-165 דולר לשלוש שעות שיעור. "יש תלמידים המגיעים מדי יום, יש כאלו המגיעים פעם או פעמיים בשבוע ויש כאלו שמגיעים לכמה שיעורים ואז לוקחים הפסקה ארוכה בגלל שהם נוסעים או עסוקים ואז חוזרים אחרי מספר שבועות וממשיכים מהמקום בו הפסיקו".

אחת הציירות בסטודיו, מסיימת ציור מקסים של העיר ירושלים. היא מציירת כבר שנים אבל עדיין מגיעה לסטודיו לצייר בחברותא. "זה יותר כיף לצייר עם אנשים אחרים", היא אומרת לי, "ובנוסף, יש לי עוד מה ללמוד וניקי היא מורה נהדרת. מאוד עוזר כשיש עין נוספת שמסתכלת ומכוונת".

השעה 1 בצהריים והסטודיו אמור להסגר, אבל הנשים בסטודיו ממשיכות לצייר וניקי לא מזרזת אף אחת לסיים כי צריך ללכת. "זה בסדר, אני לא ממהרת לשום מקום", היא עונה לי כשאני שואלת אם לא צריך לסגור כבר. ניכר בה שהיא מאוד אוהבת את עבודתה ונהנת לראות את התקדמותם של התלמידים שלה, וההתקדמות אכן מעוררת השראה, במיוחד כשרואים שם את ציוריהם של התלמידים שלה, ציורים מקסימים, עשירים בצבעים ופרטים. מסתבר שבכל אדם חבוי צייר שרק צריך שמישהו יעורר את הכישרון שלו.


לניקי יש תוכניות רבות לסטודיו, כמו העברת חוגים לילדים בחופשות מבית הספר, סדנאות מלאכה ועוד. 

שעות פתיחה: 

שעורי בוקר: שני, שלישי ורביעי- בין 10 בבוקר ל-1 אחה"צ. 

שעורי ערב: שנית רביעי וחמישי- 7-10

שיעור ציור לילדים: חמישי 5:00-6:30, שבת 11:30-1:00

חמישי- הסטודיו פתוח בערב לשיעור ציור למבוגרים

סגור בימים שישי וראשון


Sticky Paintbrush Art Studio

5501 B Reseda BlvdTarzanaCA91356

818.925.6890


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת