עשרות מהגרים נוספים בשיירה שהגיע ממרכז אמריקה לגבול הורשו להיכנס לתחומי המדינה כדי שיוכלו לפתוח בהליך הגשת הבקשות למקלט. זאת, על אף ביקורת רבה מצד הנשיא טראמפ. כעת המספר עומד על 158 מהגרים שנכנסו למדינה מאז סוף השבוע שעבר.


מהגר ובתו בגבול ארצות הברית-מקסיקו


שבעים גברים, נשים וילדים הורשו להיכנס אל מעבר הגבול. כך אמר אלכס מנסינג, פעיל חברתי מטעם קבוצת עורכי דין שמסייעת למהגרים. עוד 62 ממתינים להזדמנות שלהם להגיש את בקשת המקלט, אמר מנסינג.

ביום שני, התובע הכללי ג'ף סשנז הגביר את מצבת המשפטנים במעבר הגבול - כולל תובעים ושופטים - כדי להתמודד עם גל המהגרים שפוקד את הגבול הדרומי.

רוב השיירה, שעשתה את דרכה הארוכה מדרום מקסיקו, כאלפיים מייל, מורכבת מאזרחי הונדורס, אל סלואדור, וגואטמלה, שמקווים כי יוכלו להיכנס לארצות הברית ולקבל מעמד של מבקשי מקלט. זאת, למרות שהם יודעים שהבקשות שלהם עלולות להידחות.

גורמים במשמר הגבול אישרו עד כה רק את כניסתן של קבוצות מצומצמות בכל פעם. לדבריהם, מעבר הגבול ההומה, מסן יסידרו אל סן דייגו, עמוס מאוד והשאר ייאלצו להמתין מעבר לגבול. המהגרים נאלצו לבלות ארבע לילות קרים במחנה מחוץ למעבר הגבול כדי להיכנס.


קבוצת מהגרים נחים במחנה שהוקם בצד המקסיקני של הגבול


בתגובה להגעת השיירה לגבול ארצות הברית-מקסיקו, משרד המשפטים אמר כי הוא שולח עוד 35 עורכי דין ו-18 שופטים שעוסקים בהגירה לגבול.

הנשיא טראמפ מעוניין להקשיח את החוקים במטרה להוביל לכך שלמבקשי המקלט יהיה קשה יותר לקבל את מבוקשם. הוא נסמך על מספרי המהגרים שעלו הרבה בשנים האחרונות.

הנשיא התבטא רבות נגד מה שהוא מכנה "מדיניות לתפוס ולשחרר" שמאפשרת לכמה מהגרים להישאר בארצות הברית בזמן שבקשות המקלט שלהם נבחנות בידי צוותים משפטיים.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת