התפרצות הר הגעש, קילאווה, בהוואי, הותירה מטיילים רבים כשהם תוהים האם בטוח להגיע לאזור. מומחים אומרים, כי למרות שההתפרצות דרמטית, היא עדיין לא הביאה לסגירת האזור למבקרים. חברת האירוח אקווה אסטון מפעילה כ-40 בתי מלון על ששת האיים. מנהלת יחסי הציבור של החברה, טרזה ואן גראונן, אמרה: "אזור ההתפרצות מרוחק מאוד והוא סגור לציבור".

על מטיילים הסובלים מקשיי נשימה להיזהר

ההתפרצות התרחשה בפארק הלאומי הוולקני של הוואי, על האי הוואי. שטח של 17,500 אקרים מתוך הפארק נסגר למבקרים. אך רוב שטחו, המתפרש על פני 333,308 אקרים, נשאר פתוח. כמו כן, ההתפרצות הוולקנית לא הפריעה להמראות ולנחיתות מטוסים מהאי ואליו. בתי מלון ואתרים אחרים על האי ממשיכים לפעול כרגיל. חמשת האיים הגדולים של הוואי, בהם גם האי מאווי, עדיין מקבלים מבקרים בברכה וללא בעיה.

ההתפרצות של הר הגעש הביאה לפינוי תושבים, אך לא מדובר בהליך נדיר. ואן גראונן: "אנו מסבירים לאנשים שכשמדובר באירוע דרמטי, זה לא חריג שמפנים אנשים. נכון לרגע זה, כל העסקים פתוחים ומתנהלים כרגיל. המצב בטוח".

הכל פתוח לעסקים, אך המומחה לניהול סיכונים ונשיא חברת רומן ושות', שבלינברוק, ניו יורק, אנטוני רומן, אומר, כי על מטיילים הסובלים מקשיי נשימה להיזהר: "כל האיים צפויים להיות מושפעים ברמה כזו או אחרת, בכפיפות לכיוון הרוח. מידת ההשפעה על כל אי ואי תלוי בעצמת הפעילות הוולקנית ובכיוון הרוח".    

רומן מעודד את המטיילים לבדוק בקרב חברות התעופה מה ניתן לעשות, משום שהטייסים שלהן תמיד מעודכנים לגבי אפשרויות שונות לבעיות שעלולות להיווצר. במידה ואפר וולקני מתפשט, למשל, וגורם לבעיות, חברות התעופה יקרקעו את המטוסים. זה לא קרה בינתיים, אך חשוב לעקוב אחר העדכונים.

ההתפרצות התרחשה בפארק הלאומי הוולקני של הוואי, על האי הוואי

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת