תפריט יומי עשיר בדגים ובירקות עשוי לעכב את הופעת גיל המעבר, כך עולה ממחקר חדש. חוקרים בריטיים השתמשו במאגר מידע הכולל נתונים בריאותיים והתנהגותיים על אודות 9,027 נשים בגילאי 40 עד 65, ועקבו אחר מצבן במשך ארבע שנים. החוקרים העריכו את התפריט היומי שלהן על ידי שאלון שבדק את תדירות הצריכה ואת גודל המנות של 217 מוצרי מזון.


הגיל הממוצע לתקופה של גיל המעבר הוא 51


במהלך המחקר, היו 917 נשים שחוו את תקופת גיל המעבר באופן טבעי, להוציא נשים בהיריון, נשים שנטלו תחליפי הורמונים או חומרים אחרים שגרמו לשינויים בתהליכים הטבעיים המתרחשים בגיל המעבר.

המחקר מצא, כי הגיל הממוצע לתקופה של גיל המעבר הוא 51. במסגרת המחקר הותאמו מאפיינים, כגון משקל, השפעות סוציו-אקונומיות, עישון, צריכת אלכוהול והועד. לאחר מכן חושבו התוצאות ונמצא, כי צריכה של שתיים וחצי מנות דגים או ירקות ביום מעכבת את גיל המעבר בשנה לערך. כל תוספת של שלושה אאונס דגים שמנים, במהלך שלוש שנים, עכבה גיל המעבר בכשלוש שנים.

לעומת זאת, צריכה של אורז ופסטה נקשרה בהקדמת גיל המעבר.

המחבר הראשי של המחקר, ד"ר יאשווי דאנרמן, אמר "מדובר במחקר כמותני, לפיו אנו לא יכולים להמליץ לנשים מה לאכול ומה לא. אך נראה שאם יתבצעו מחקרים נוספים נוכל להסביר את המנגנון באופן מדויק וברור יותר".  

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת