מחירי החניה בלאס וגאס מתייקרים ומוסיפים 45 דולר ליום בממוצע לחשבונות החופשה של המבקרים בעיר. בהמשך לכך, טוען המוציא לאור של אחד מירחוני התיירות והבידור של העיר, אנטוני קרטיס, כי מחירי החניה הם הסיבה לירידה שנרשמה לאחרונה במספר המבקרים בעיר.


המחירים עולים, והמבקרים נשארים בבית


לדברי קרטיס, "אף אחד לא אוהב לשלם יותר מדי על חופשה, אך התשלום על החניה גרוע יותר. בעבר החניה התאפשרה בחינם למי ששילמו על חדר במלון. כיום, רבים מהנופשים בעיר מנסים למצוא איזו אלטרנטיבה שתאפשר להם לשלב בין התשלום על המלון לבין תשלום מוזל על חניה".

רשות הכנסים והמבקרים של העיר חולקת על קרטיס ולא תומכת בטענה, כי דמי החניה תרמו לירידה במספר המבקרים. מנהל הרשות, ג'רמי הנדל, אמר, כי אין לרשות נתונים המקשרים את הירידה במספר המבקרים לדמי החניה. לדברי הנדל, "הירידה במספר המבקרים נגרמה בעיקר בגלל הירידה במספר החדרים הזמינים בעיר. חדרים רבים עוברים שיפוץ ושדרוג. כמו כן, האירועים הטרגיים של ה-1 באוקטובר, במהלכם נרצחו 58 בני אדם, מהווים גורם נוסף לירידה".

עמלות אתרי הנופש ובתי המלון כוללים בדרך כלל גישה חופשים לאינטרנט אלחוטי, שיחות טלפון מקומיות, גישה לחדרי כושר ולבריכות שחיה. העמלות נגבות בין אם משתמים בשירותים ובין אם לא.

העמלה שמשלמים הנופשים במלון ריו אול-סוויט עלתה ב-2 דולרים, ללילה ועומדת על 32 דולר. גם בכל המלונות הגדולים שלאורך רחוב פרמונט ובסביבתו משלמים עמלות. הרשת האחרונה שהחלה לגבות עמלה על חניה היא בויד גיימינג. מאז ה-1 באפריל עומדת העמלה בכל אחד משלושת הנכסים של הרשת על 14.99 דולר לכל לילה. ב-1 באפריל החלו גם באאוטלטס לאס וגאס נורת' פרימיום לגבות 5 דולרים עבור חניה לתושבי נבאדה.


אנטוני קרטיס


בשעות השיא, משתרכים תורים ארוכים של מכוניות בכניסות אל מגרשי החניה, כשהנהגים ממתינים לבדיקת תעודות מזהות ולתשלום עבור החניה. בחודש מרס האחרון העלו במלון הוונישיאן את העמלה על חניה ל-45 דולר. מדובר במחיר הגבוה ביותר בעיר. העמלה במלון סיזרס פלאס עומדת על 39 דולר ליום, בדומה למלונות מנדרין אוריינטל ומלון וויין.

העמלות על חניה במלונות אמ.ג'י.אמ ריזורטס נעים בין 30 ל-39 דולר.  

קרטיס הוסיף, כי הקוראים של הירחון אותו הוא מוציא לאור, זועמים על מחירי החניה אותם הם נדרשים לשלם בהגיעם לעיר.  

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת