גם השנה השכב״ג ושכבת ט׳ יצאו יום לפני בוא החניכים, הם יצאו לטיול בשמורת פוינט דיון שצופה אל הים ומשם הגיעו למחנה, שם הקימו אוהלים בין ההרים עם נוף לים, הכינו לעצמם ארוחת ערב במטבח שדה שהקימו, התגבשו חברתית והכירו אחד את השני יותר טוב.


בוקר יום ראשון, השכבגסטים שלנו והמרכזות החלו להכין את השטח לחניכים, הכינו את תחנות הפעילות לחניכים. כשחניכי השבט הגיעו למחנה, המדשאה התמלאה בשירת מוראלים ובילדים קטנים וגדולים במדי החאקי של תנועת הצופים. כל גדוד התכונן לקראת טקס מעבר הדרגה בסוף היום 

לאחר ארוחת הצהרים התפנו החניכים לעבור בתחנות צופיות בעלות אופי קבוצתי המעודדות שיתוף פעולה, בניית ערכים, צופיות, פעילות גיבוש קבוצתי והרבה הנאה. את הפעילות ארגנו חניכי שכבת ט' של השבט, העוברים קורס הדרכה לקראת הצטרפותם לשכבה הבוגרת בשנה הבאה, בתור מדריכים.

לקראת שעות הצהרים המאוחרות החל טקס מעבר הדרגה המסורתי, אליו גם הוזמנו משפחות השבט. בטקס, לאחר שהחניכים עוברים את אתגר מעבר הדרגה של השכבה שלהם, הם זוכים לקבל סמל חדש לחולצת החאקי, כיתות ג׳ ניצחו בתחרות משיכת חבל נגד השכב"ג, כיתות ד׳ חדרו בהצלחה את מעגל הבוגרים וכיתות ה׳ דילגו מעל אש בוערת. גדוד ו׳ קפץ דרך חלון, גדוד ז׳ התהלך הליכת זיקית על חבל תלוי בין שני עצים וגדוד ח׳, עם עמית חניכת גדוד צמיד, הופיעו בתרגיל צעידה, שמהווה סמל לכך ששנה הבאה הם מתחילים את קורס ההדרכה. יום הצופה הסתיים עם שירת התקווה.

תודה רבה למאי לנציאנו, המרכזת שדאגה לכל פרט להצלחת היום, למרכזות הצעירים שלנו, קים, אלה, אורין ועדי, לשמוליק לב ארי ויניב אברהמי, שיצאו ליום הצופה יחד עם השכב"ג ולשאר חברי הוועד שממשיכים במלוא המרץ לדאוג לילדים שלנו.

מחכים לכולכם בדוכן האבטיחים המסורתי של שבט חן בראנצ׳ו פארק בפסטיבל יום העצמאות.


בואו גם אתם להיות חלק ממשפחת שבט חן- המקום בו אפשר להיות הכי ישראלי שיש באמריקה! 

להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים כנסו לפייסבוק או בקרו באתר: www.shevetchen.com

לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכזת השבט- 818.836.9412 או לשלוח מייל merakez@shevetchen.com

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת