חודש לאחר שבוצע ריקול של למעלה מ-200 מיליון ביצים, מדווחים במרכז לבקרה ולמניעת מחלות על 35 מקרים של הדבקות בסלמונלה בתשע מדינות בארצות הברית. המקרים נקשרים בהתפרצות החיידק בביצים שמקורם בחווה בצפון קרוליינה. הביצים נאספו על ידי החווה באופן עצמאי מחשש להיותן נגועות בחיידק.

זיהום סלמונלה יכול לגרום לשלשולים, לחום ולכאבי בטן

רוב המקרים נרשמו במדינות לאורכו של החוף המזרחי: ניו יורק, פנסילבניה, ניו ג'רזי, וירג'יניה המערבית, וירג'יניה, צפון קרוליינה, דרום קרוליינה ופלורידה. מקרה אחד דווח גם בקולורדו. ב-11 מהמקרים החולים אושפזו, אך אף אחד מהחולים לא מת כתוצאה מההדבקות.

מאז חודש נובמבר 2017, נרשמו דיווחים על אנשים שנדבקו בחיידק, כמו גם בחודש אפריל האחרון. 88 אחוז מהחולים שנבדקו דיווחו על אכילה של ביצים לפני שהרגישו לא טוב. 64 אחוז מהחולים דיווחו כי אכלו את הביצים במסעדות.

עקב העיכוב בדיווח, הנתונים שאספו במרכז לבקרה ולמניעת מחלות, לא מעודכנים ואינם כוללים מקרים של מי שנדבקו לאחר ה-23 במארס.

אחת החוות הגדולות בעולם לייצור ביצים, חוות רוז אייקר, מאינדינאנה, ביצעה איסוף עצמאי של ביצים באמצע חודש אפריל. הביצים החשודות כי הן נגועות בחיידק הופצו מהסניף של החווה בהייד קאונטי, בצפון קרוליינה, ונמכרו למספר קמעונאים תחת שמות של מותגים שונים. הביצים הופצו ישירות למסעדות.

הביצים שנכללו בריקול כללו את המספר הסידורי P-1065 על הקרטון בסמוך לסימון תאריך האריזה, שבין 011 לבין 102. הביצים נמכרו בפאבליקס ומותגו כסאנאפס, סומנו במספר הסידורי P-1359D עם תאריך האריזה APR 02 ו-APR 03.

זיהום סלמונלה יכול לגרום לשלשולים, לחום ולכאבי בטן. הסימפטומים מופיעים בין 12 ל-72 שעות מרגע ההדבקות ונמשכים בין ארבעה לשבעה ימים.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת