חברת סירס הודיעה אמש כי בכוונתה למנות ועדה שעיקר מטרתה תהיה לבחון את השלכות מכירת המותג "קנמור" (Kenmore), אחת מיצרני המכונות ומוצרי החשמל הגדולות בעולם. הודעה זו באה כחודש לאחר שמנכ"ל החברה, אדי למפרט, שלח מכתב למועצת המנהלים ובה הפציר בחברים למכור את המותג מהר ככל הניתן. המנכ"ל אף הציע לקנות את המותג בעצמו, אם יש בכך צורך. כזכור, המנכ"ל הינו הבעלים של חברת ההשקעות ESL Investments, המחזיקה מניות רבות בחברת Sears Holding, חברת האם של הרשתות סירס ו-Kmart.


רשת סירס


בסירס מחפשים למכור את המותג כבר כמה שנים, אבל לעולם לא הצליחו להגיע לסיכום עם רוכש. אך כעת, לאחר שתתכנס הועדה, מקווים בחברה כי ימצאו את הרוכש הנכון, ואף יתכן כי בסוף המותג יימכר לחברת ההשקעות של המנכ"ל. ההודעה היום תרמה לעליות שנרשמו במניית החברה, שהגיעו לשיא יומי של 19%, ובסוף ירדו לסביבות 6%. מומחים טוענים כי העלייה היא קטנה מאוד ביחס לירידות שרשמה המנייה בשנתיים האחרונות. 

למפרט מתעקש שהחברה נמצאת בדרכה חזרה להיות רווחית, אך היא ממשיכה לסגור סניפים ולצמצם עלויות. בתחילת שנת 2017 מכרה החברה את מותג הכלים Craftsman לחברת בלאק אנד דקר (Black & Decker) בעסקה המוערכת ב-900 מיליון דולר. הכלים, שנמכרו באופן בלעדי בחנויות סירס, החלו להימכר השבוע במתחרה הגדולה, לו'ס (Lowes). 

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת