סרטון שהוקלט בבית קפה בעיר ריברסייד מראה אדם המתגרה באורחת מוסלמית לבושה בניקאב ומשפיל אותה, עד שמנהל בית הקפה זורק אותו מן המקום בשל "התנהגות גזענית מאד". בתחילת הסרטון, שניתן לראות במלואו כאן, שנצפה כשני מיליון פעמים בטוויטר, נצפה האיש שואל "מה זה פה, האלווין או משהו?"לא משתלם להיות גזען בקופי בין (צילום: טוויטר, דרך @cjwerleman) האישה נראית עומדת לצד האיש בבית הקפה "קופי בין אנד טי ליף" ופולטת בתגובה, "מה הבעיה אתי?" לאחר מכן היא מוסיפה שהיא מוסלמית ושואלת אם זה מה שמפריע לו. "זה לא מוצא חן בעיניי", עונה האיש. "זה לא מוצא חן בעיניי בגלל שאני לא אוהב את הדת שלך. היא אומרת שצריך להרוג אותי ואני לא רוצה שיהרגו אותי".

לאחר מכן מסלים העימות לצעקות וויכוח על אמונה ורוחניות. האישה שואלת אם האיש קרא אי-פעם את הקוראן, והוא עונה: "קראתי מספיק כדי לדעת". האיש מזהיר אותה מספר פעמים להתרחק בעודה מנסה לעשות בדיוק את זה, ועובדת מעבר לדלפק מנסה לשכנע אותם להתרחק זה מזו. בינתיים התערב בשיחה לקוח אחר, שהתרגז מן העימות בין השניים. "צא מכאן! צא מכאן, גזען מז--ן שכמוך", צועק האיש מאחור.בשלב זה מגיעה אישה המזדהה כאחראית המשמרת ומבקשת מהאיש לעזוב. "למה את לא מגישה לו?" שואלת האישה מאחורי מצלמת הטלפון שלה. "מפני שהוא מפריע למקום ציבורי ומתנהג בצורה מאד גזענית", היא עונה.


רשת קופי בין אנד טי ליף מסרה בהודעה כי לרשת "מדיניות של אפס סובלנות כשזה מגיע לאפליה מכל סוג שהוא, ויש למנהלינו הזכות לסרב לשרת כל אדם שגורם ללקוחות או לצוות לחוש מאוימים בכל דרך שהיא". בינתיים ברשתות החברתיות המשתמשים משבחים ומהללים את אחראית המשמרת מרגע שהסרטון שותף לראשונה על ידי העיתונאי סי.ג'יי. וורלמן, הכותב באתרים "מידל איסט איי" ו"ניו ערב". רבים לא החמיצו את ההזדמנות להמליץ לחברת סטארבאקס ללמוד מאופן הטיפול של רשת קופי בין במקרה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת