שני גברים חולצו הבוקר בשלום מסירה בוערת מול חופי לוס אנג'לס, כך מסרה המשטרה בעיר. ריק חימינז בן ה-55 רכש סירה בעלות של 3,400 דולר והתכוון לשוט איתה לכיוון איי התעלה של קליפורניה. שם הוא תכנן לשפץ את הסירה, ביחד עם חבר בן 75. אך דקות ספורות לאחר שיצאו מאזור רנצ'וס פאלוס ורדס (Ranchos Palos Verdes), השניים הבחינו בעשן סמיך המיתמר מאזור המנוע. "רצתי והבאתי מטף כיבוי אש. השתמשתי בכולו, אבל זה לא היה מספיק", סיפר חימנז.


מבצע החילוץ מהסירה הבוקר


כעבור דקות אחדות, כל סירת העץ החלה לעלות באש. חימנז סיפר כי הסירה התלקחה במהירות רבה, ועל כן השניים לא הצליחו להוציא את חגורות ההצלה. "ישבנו בחלק האחורי של הסירה, וחיכינו שיצילו אותנו. היו כמה פיצוצים כי היה לנו מיכל פרופן", תיאר חימנז. בשריפה הבחינו שני גברים שהיו במסע דייג בקרבת המקום. אחד מהם, מקס זייצמן, סיפר כי "השריפה התפשטה עוד ועוד, ושמנו לב שאף אחד לא ניגש לעזור". דודו, אנדרה, סיפרי כי הם עשו דרכם לעבר הסירה הבוערת, שם הבחינו בחימינז וחברו יושבים בחלקו האחורי ועם רגליהם במים. "הרגשנו את החום לפני שהתקרבנו אליהם. אני לא יודע איך הם היו מסוגלים לסבול את זה ממרחק כה קצר", סיפר אנדרה.

כוחות הכיבוי הגיעו למקום בשעה 9:37, כדקה לאחר שקיבלו את הדיווח הראשוני. סל אלברדו, בכיר במערך הכיבוי הימי, מסר כי השריפה כובתה בשעה 9:57. עם זאת, הסירה טבעה בעת הגרירה חזרה לכיוון הנמל. חימינז וחברו נבדקו ע"י חובשים בנמל רדונדו ושוחררו לאחר זמן קצר.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת