ירידה במכירות של ציוד גינון בשל החורף הקשה שפקד את ארה"ב הביא לכך שרשת הום דיפו פספסה את תחזיות האנליסטים, כך הסבירו אתמול בחברה. למרות האכזבה בהכנסות, הרשת אמרה כי היא מצפה לפצות על כך בהמשך השנה, מה שהביא לכך שהמנייה ירדה ב-1.8 אחוזים בלבד ל-187.63 דולרים.


הום דיפו לא עמדה בתחזיות לרבעון הראשון בשל מזג האוויר החורפי בארה"ב.


זו הפעם הראשונה לאחר שבעה רבעונים שרשת העשה זאת בעצמך המובילה בארה"ב לא עומדת בתחזיות. המכירות בחנויות שפתוחות מעל לשנה עלו ב-4.2 אחוזים ברבעון הראשון שהסתיים ב-29 באפריל, אך הציפייה הייתה לגידול של כ-5.4 אחוזים.

"הפספוס בתחום הגינון היה משמעותי ביחס למה שתכננו", אמר מנכ"ל החברה קרייג מנייר בשיחה עם אנליסטים. מנייר כיוון למכירות של מוצרי דישון ואדמה, שספגו ירידה של בין 15 ל-20 אחוזים ברבעון הראשון של השנה. 

על אף הנתונים החלשים מהצפוי, בהום דיפו לא שינו את התחזיות שלהם לשנה כולה, בין השאר בשל גידול של מעל ל-10 אחוזים במכירות עד כה בחודש מאי. בחברה מתכננים להשקיע חלק משמעותי מהרווח הצפוי בשדרוג החנויות ובשיפור חוויית הקנייה, כך אמרה סמנכ"לית הכספים של הרשת קרול טומה. בשל התארכות החורף לחודשים מרץ ואפריל באזורים רבים בארה"ב, הום דיפו חוותה ירידה של 1.3 אחוז בכמות הלקוחות שביקרו בחנויות הרשת. בנוסף, זה הביא את החברה להוזיל באופן משמעותי מספר מוצרים עונתיים, כמו ריהוט לפאטיו שנמכר בכ-30 אחוזי הנחה.  

מכירות הום דיפו ברבעון הראשון עלו ב-4.4 אחוזים ל-24.95 מיליארד דולרים.
.


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת