שישה מושלים שלחו השבוע מכתב לוועדת פרס נובל לשלום בנורווגיה, ובו בקשה להעניק את הפרס היוקרתי לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ. במכתב פורט כיצד הנשיא "הביא לשינויים עצומים ומהותים במאמצי השלום בחצי האי הקוריאני". עוד סיפרו במכתב כי "עמדתו האיתנה של הנשיא טראמפ כנגד השגת נשק גרעיני, ביחד עם נכונותו להפגש עם רודן צפון קוריאה, גרמו לפתיחת שיח חדש בין שתי הקוריאניות." כאמור, שישה מושלים חתמו על המכתב, ביניהן מושל מיסיסיפי פיל בראיינט, מושל קנזס ג'ף קולייר, מושלת אלבמה קיי אייבי, מושל מערב וירג'יניה ג'ים ג'סטיס, מושל מיין פול לה-פייג' ואפילו מושל הטריטוריה גואם, אדי קאלבו. מלבד תמיכתם בהענקת הפרס לנשיא, משותף לכל המושלים כי הם נמנים בין חברי המפלגה הרפובליקנית. 


הנשיא טראמפ (צילום: Shutterstock)


מכתב זה נשלח לוועדת פרסי נובל כחודש לאחר ש-18 חברי קונגרס שלחו מכתב דומה, וזאת לאחר שהנשיא טראמפ סגר עם הנשיא און על פגישתם. מושל מיסיסיפי אף פרסם הודעה באמצעות חשבון ה"טוויטר" שלו, כאשר כתב כי הוא "גאה לחתום על מכתב התומך בהענקת פרס נובל לנשיא טראמפ. מגיע לו את הפרס על כל מה שהוא השיג בחצי האי הקוריאני", כתב בראיינט. ועדת המפלגה הרפובליקנית בסנאט אף הוציאה הודעה בנושא כאשר הפצירה בתומכי המפלגה להוסיף את שמם למכתב.


ציוצו של מושל מיסיסיפי, פיל בראיינט


עם זאת, היום (ג') נודע כי קיים ספק אם הפגישה המתכוננת תצא אל הפועל, לאחר שביום שלישי דווח כי צפון קוריאה עתידה לבטל את הפגישה בעקבות תמרונים צבאיים של צבא ארה"ב עם צבא דרום קוריאה. ולמרות זאת, המושלים פרסמו את הודעתם השבוע. מומחים מעריכים כי למכתב משקל פוליטי שכן רוב המושלים שחתמו על המכתב ניצבים בפני מערכת בחירות קשה, לרבות קרבות פריימריז. כזכור, בחודש נובמבר תתקיים מערכת בחירות שבה ייבחרו מושלים, חברי קונגרס, ראשי ערים ועוד. 

לקראת מערכת הבחירות, מושלים וחברי קונגרס רבים, בעיקר מהמפלגה הרפובליקנית, מנסים לזכות באהדתו של הנשיא. כבר בקמפיין של טראמפ ב-2016 הוא פיתח יחסים טובים עם נציגי המדינות, שחלקם אף הגיעו לתפקידים בכירים בממשלתו. ג'ף סשנס הפך לשר המשפטים לאחר שכיהן כסנאטור ממדינת אלבמה. ניקי היילי, נציגת ארה"ב באו"ם, כיהנה כמושלת מדינת דרום קרוליינה. לאחר שנבחרה לתפקיד ע"י הנשיא, סגן המושל הנרי מקמסטר נכנס לנעליה במשרדי המושל. מקמסטר, שזוכה לתמיכת הנשיא, יתמודד בפריימריז מול ארבעה יריבים נוספים בחודש הבא. 

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת