תעשיית התיירות בהוואי נפגעה מהאירועים האחרונים, ביניהם התפרצות הר הגעש שגם הובילה למספר רעידות אדמות באיים. מומחים בתחום התיירות מעריכים כי הנזק מגל הביטולים נאמד עד כה על כ-5 מיליון דולר. הנפגעות העיקריות מגל הביטולים הן רשת המלונות, אך ההשפעה היא מרחיקת לכת. רוס בירץ', מנהל במועצת התיירות במדינה, מעריך כי ישנה ירידה של 50% בפעילויות התיירותיות כמו השקפה על לבה, אתרי גלישה זוויתית (אומגה) ומערך הסיורים הימיים. בירץ' הוסיף כי החשש הגדול של בעלי העסקים הוא שמדובר רק בהתחלה, זאת לקראת פתיחת עונת התיירות.


צילום: ויקיקומונס


התיירות היא אחת מן התעשיות המרוויחות בהוואי, שכן האי הוואי (האי הגדול) לבדו הכניס כ-2.5 מיליארד דולר מתיירות בשנת 2017. האי, ששווה בגודלו למדינת קונטיקט, מושך כ-1.6 מיליון תיירים בשנה. מדובר באותו האי שבו פרץ הר הגעש ובו הלבה הקטלנית. מאז, כ-2000 בני אדם פונו מבתיהם ואילו כ-25 בתים נשרפו כליל.


צילום: Shutterstock


עם זאת, גל הביטולים דווקא גרם לירידת מחירים, ויש נופשים שמנצלים זאת למרות האזהרה החדשה שפרסמו הרשויות. בהודעת שירות מזג האוויר הלאומי (National Weather Service) נאמר כי ישנה ציפיה לגשם של אפר באזור קאו (Kau), בדרום האי. 

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת