חקירת משטרה בפלורידה גילתה כי פיצוץ של סיגריה אלקטרונית היא זו שהביאה למותו של תושב העיר סט. פטרסבורג מוקדם יותר החודש בביתו. טלמג' ד'ליאה בן ה-38 סבל מכוויות ב-80 אחוז מגופו.


התפוצצות סיגריה אלקטורנית גרמה מוקדם יותר החודש למותו של אדם בפלורידה.


כוחות הכיבוי מצאו את גופתו ב-5 במאי והחשד הראשוני הצביע על כך שהוא קיפח את חייו בתפוצצות סיגריה חשמלית. תוצאות הניתוח שלאחר המוות אימתו את החשד. 

התפוצצות של סיגריות אלקטרוניות היא אירוע נדיר, אך בהחלט לא חד פעמי. בין השנים 2009 ל-2016 תועדו כמעט 200 מקרים בארה"ב. למרות זאת, ד'ליאה הוא ככל הנראה האדם הראשון שמוצא את מותו במקרה שכזה. הסיגריות האלקטרוניות מכילות לרוב בטריית ליתיום, הדומה לזו הקיימת ברוב המכשירים הניידים. תקלה בסוללת ליתיום יכולה להוביל לפיצוץ ובערה.

"אין אף מוצר אחר בו סוללת ליתיום, שעלולה להתפוצץ, נמצאת כה קרוב לגוף האדם", נכתב בדו"ח של מנהל הכבאות האמריקאי. "הקשר הזה בין הגוף לסוללה הוא זה שמביא לפציעות קשות".

באיגוד יצרני הסיגריות האלקטרוניות ניסו למזער נזקים: "מקרים כמו זה לא אמורים לקרות כאשר השימוש במכשירים נעשה בצורה נכונה ובטוחה. כל עוד מאחסנים את הסיגריות כראוי, מטעינים את הסוללה שלהן בצורה נכונה ושומרים על תקינות המכשיר - תקלה מסוג זה לא אמורה להתרחש", נמסר מהיצרנים. 

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת