הנשיא דונלד טראמפ מודה כי הוא החזיר לעורך דינו מייקל כהן יותר מ-100 אלף דולרים עבור הוצאות שנדרש להם במהלך המרוץ לנשיאות ב-2016, כך התגלה בתצהיר כלכלי שפורסם היום. 


נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודה לראשונה שהעביר לעורך דינו מייקל כהן פיצוי כספי.


בתצהיר לא נרשם לשם מה בוצעו התשלומים, אך עורכי דינו של טראמפ הודו בעבר כי כהן שילם 130 אלף דולרים כדמי שתיקה לכוכבת הפורנו סטפני קליפורד ("סטורמי דניאלס").

דניאלס טוענת כי היה לה מפגש מיני עם טראמפ ב-2006, דבר אותו הנשיא מכחיש. 

טראמפ הגיש אתמול את התצהיר הכלכלי בתאריך האחרון בו יכול היה לעשות זאת. נציגיו של הנשיא טענו כי הוא לא היה מחויב על פי חוק לגלות כי העביר כסף לכהן, אך הוא עשה זאת בשם עקרון השקיפות. משרד האתיקה הממשלתי חושב אחרת והסביר כי הנשיא כן נדרש לדווח על התשלומים שביצע לעורך דינו.


עורך הדין של טראמפ מייקל כהן שילם לכוכבת פורנו 130 אלף דולרים עבור הסכם שתיקה.


הכסף ששילם כהן לכוכבת הפורנו עלה לכותרות גם בסוף השבוע האחרון לאחר שנודע כי רוברט מולר, ראש ה-FBI לשעבר שמונה לחקור את מעורבות רוסיה בבחירות 2016, גם בודק את התרומות לוועדת ההשבעה של הנשיא (הוועדה המארגנת ומממנת את חגיגות ההשבעה השונות של נשיא נבחר). בין התורמים הספציפיים אותם חוקר מולר נמנה אנדרו אינטרייטר, מנכ"ל חברת ההשקעות קולומבוס נובה. זוהי חברה אמריקאית, אך יש לה קשרים עמוקים והדוקים לאוליגרך הרוסי ויקטור ויקסלברג. קולומבוס נובה היא אחת החברות ששילמו לכהן תמורת "ייעוץ", שכלל בעיקר גישה לאוזנו של הנשיא.

וקסלברג הזרים חצי מיליון דולר לחשבונה של חברת הקש שהקים על פי הדיווחים כהן עבור טיפול בכל מיני בעיות לא נעימות של טראמפ - וזאת זמן קצר לאחר שכהן שילם 130 אלף דולר לסטורמי דניאלס.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת