נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ דיבר היום (ד') בחריפות כנגד מהגרים לא חוקיים ואף כינה אותם "חיות". בנוסף, טען הנשיא כי מקסיקו "אינה עושה דבר" על מנת לעזור לארה"ב בנושא: "יש לנו אנשים שבאים לכאן, או מנסים לבוא לכאן ואנחנו עוצרים את רובם, ומגרשים אותם. לא תאמינו כמה רעים אנשים האלה. אלה לא בני אדם, אלא חיות", אמר הנשיא.


הנשיא טראמפ, בעת פגישתו הים


דבריו הגיעו בעת פגישה עם מנהיגים מקליפורניה שנערכה בבית הלבן, ורבים נזכרו במסיבת העיתונאים הראשונה שלו מיד לאחר שהודיע על כוונתו להתמודד לנשיאות, אז אמר כי ארה"ב הפכה להיות מדינה שקולטת אנשים שלא היו רצויים במקומות אחרים: "כאשר מקסיקו שולחת לנו אנשים, הם לא שולחים את הטובים ביותר. הם שולחים סמים, פשע ואונס. וחלקם, אני מניח, הם בסדר", אמר בשנת 2015. כזכור, הנשיא טראמפ גם תקף את הרשויות בערי המקלט, ערים שבהן המשטרה המקומית לא משתפת פעולה עם רשויות ההגירה הפדרליות. ועל כן, היום אירח הנשיא משלחת ממדינת קליפורניה ובה מספר מועט של ראשי ערים ומפקדי משטרה שלא תומכים במדיניות ערי המקלט. 


הנשיא טראמפ (צילום: Shutterstock)


"כל אחד מכם עומד איתן מול ההחלטה של מושל קליפורניה, ועל כן אני שמח לארח אתכם כאן בבית הלבן", פתח הנשיא את דבריו היום. טראמפ אף קרא לשר המשפטים סשנס לפתוח בחקירה כנגד ראש עיריית אוקלנד ליבי שאף: "אם כבר מדברים על שיבוש הליכי משפט, אני ממליץ לך לבדוק את שאף, ג'ף", אמר הנשיא בפנייה ישירה לסשנס. עוד טען כי המפלגה דמוקרטית אחראית על נוהג הפרדת ילדים מהוריהם לאחר מעצרם בגבול. "אני יודע שמה שאתם עוברים עם המשפחות זה קשה. אבל החוקים הקשים האלה ניתנו לנו ע"י הדמוקרטים. אנחנו מחויבים לעשות זאת. זה דבר נורא לעשות, מה שהדמוקרטים נתנו לנו", אמר הנשיא בפנייה ישירה אל השרה לביטחון פנים, קירסטין נילסן.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת