חברת וולמארט הודיעה היום (חמישי) כי היא רשמה עלייה של 33% במכירות המקוונות, ואף מעריכה כי עד סוף השנה היא תגיע לעלייה של 40%. עם זאת, חשבון לזכור כי 4% בלבד מסך המכירות בארה"ב מתבצעות באופן מקוון, כך מסרה לאורה קנדי, סמנכ"לית חברת Kantar Consulting. "העניין הוא שרוב האנשים קונים אוכל בוולמארט, אבל רוב האנשים בארה"ב לא רוכשים אוכל באופן מקוון", אמרה קנדי.בשנים האחרונות, חברת וולמארט עושה מאמצים רבים לשנות את תפיסת הציבור אודות קהל הלקוחות שלה. אם בעבר התמקדה הרשת בלקוחות מן מעמד הביניים ומטה, כעת היא מנסה למשוך לקוחות צעירים ואמידים יותר. "אנחנו משנים את עצמנו מבפנים על מנת להפוך למהירים ודיגיטלים, ובו בזמן מתמקדים בעתיד", אמר השבוע מנכ"ל החברה דאג מקמילון. מיתוגה מחדש של הרשת היא מטרתו העיקרית של מקמילון, הן בארה"ב והן בשווקים הבינלאומיים. כך למשל, בשנה האחרונה רכשה וולמארט שתי רשתות מזון, "אסדה" הבריטית ו-"פליפקארט" ההודית. מדובר ברשתות המוכרות לאוכלוסייה המקומית, אך בוולמארט גם שמים דגש עם רשתות בעלות חנויות מקוונות בלבד. השבוע הודיעה החברה על שיתוף פעולה עם חברת האופנה Lord & Taylor, המצטרפת לרשימה ארוכה של מותגים עם הסכמים דומים, כגון ModCloth, Bonobos, Moosejaw ו- Hayneedle.

ההשקעה הגדולה ביותר שעשתה וולמארט בארה"ב היא רכישת האתר "Jet.com" בעסקה המוערכת ב-3 מיליארד דולר. מומחים מסבירים כי המותג מתאים יותר לערים גדולות, ופחות רלוונטי לאזורים כפריים. בתחילת השנה התייחס המנכ"ל מקמילן לתופעה זו: "חברת וולמארט היא מותג מוכר ברחבי המדינה. כאשר מדובר במדינות כמו טקסס או אוקלהומה, זה הגיוני להשקיע במותג הזה ולא באחרים". למרות ההודעה על העלייה במכירות, בשנה האחרונה חוותה החברה עליות וירידות רבות. ברבעון האחרון של 2017, רבעון בו מצוי חג המולד, פחת הגידול באופן משמעותי מהחודשים הקודמים של השנה. מומחים מסבירים כי הסיבה לכך הייתה חוסר ההיערכות מצדה של וולמארט, כאשר לא העריכה בצורה נכונה את רמת הביקוש למוצריה, דבר שגרם לבהלה בבורסאות.

בוול סטריט הגיבו הבוקר באיפוק רב להודעה החברה, והמנייה צמחה באחוז בודד. אולם בוולמארט לא מתרגשים, ומצביעים על נתונים מעודדים לקראת העתיד. ישנה עלייה של כ-2% במכירות בחנויות הוותיקות (הפתוחות מעל שנה), ואילו בתנועת הקונים נרשמה עלייה של אחוז בודד. בחברה מסבירים כי הנתונים מעידים על כך שקונים ממשיכים להגיע אל החנויות ואף מוצאים יותר כסף מן העבר. בחברה גם ציינו כי אין תוכניות לפתיחת חנויות חדשות בארה"ב, אך הדגישו כי בחודשים הקרובים ישפוצו כ-1,500 מסניפי הרשת, כשליש מסך חנויותיה במדינה. שירות חדש שהושק לאחרונה הוא משלוח הקניות לבית הצרכן, דבר נוסף שסייע לעלייה במכירות.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת