שוק המריחואנה החוקית בקליפורניה ייאלץ להמתין עוד לקיצוץ המסים שהוא כל כך מחכה לו.


המסים יישארו גבוהים. מריחואנה


הצעת חוק שאמורה הייתה להפחית את המסים על מריחואנה חוקית למשך שלוש שנים, במטרה להרחיק את הצרכנים מהשוק השחור של הסם לא עבר אתמול (שישי) את שלב וועדת מפתח לחקיקה.

"מדובר בעוד ניצחון גדול עבור השוק השחור", אמר חבר המועצה טום לייקי, אחד ממנסחי הצעת החוק. "כל מה שניסינו לעשות היה לאזן את השוק מבחינה כלכלית".

מגדלי ומשווקי מריחואנה ברחבי קליפורניה, שהפכה בתחילת השנה לשוק המריחואנה הגדול ביותר ברחבי ארצות הברית, מתלוננים כי המסים בתחום גבוהים מדי. לטענתם, המחירים הגבוהים של מוצריהם, שנובעים בין השאר בשל המיסוי הגבוה, מבריח לקוחות פוטנציאליים אל עבר השוק השחור, בו ניתן לרכוש את הסם במחיר זול יותר.

בכמה מקומות מגיעים המסים לרמה של עד חצי ממחיר המוצר לצרכן.

מוקדם יותר החודש פורסם כי גובה איסוף המסים על ידי המדינה היה נמוך מהציפיות בשלושת החודשים הראשונים של השנה. בעוד שקליפורניה ציפתה לרווח של 175 מיליון דולר מכספי המס של שוק המריחואנה, הרי שהתקבלו רק 34 מיליון דולרים.

לייקי, רפובליקן מאזור לוס אנג'לס, אמר כי המתנגדים להצעת החוק טענו כי מוקדם מדי לקצץ במסים - עוד לפני שנערכה בדיקה אם הם אכן מבריחים את ציבור הצרכנים אל רכישות אסורות בשוק השחור.

קליפורניה מטילה מס בגובה 15 אחוזים על מריחואנה ועל גידולה, בנוסף לשאר המסים המוטלים על מוצרים אחרים. בנוסף, ישנם היטלים שונים על הפצת הסם ובדיקתו - שעשויים להעלות את מחיר המריחואנה החוקית.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת