פגשתי את נוני בבית קפה בלוס אנג'לס והוא נמצא כעת בעיצומו של תהליך ארוך שעליו עמל בשנים האחרונות: להביא את הקפה הישראלי של רשת אילן'ס לארה"ב. נוני מספר "אני חי קפה מאז שאני זוכר את עצמי. לפני כמה שנים באתי ללוס אנג'לס, לפגוש את אחותי. כמוני וכמו רובינו, היא חיה על קפה, וניגשנו לחנות של נספרסו למלא לה את המלאי בבית. נכנסנו לחנות, מותג שאני מכיר מהארץ, הכל גדול, יפה ומרווח, אך פתאום אני קולט: אין U ואין K. אותה קופסה כמו בארץ, אבל סימן הכשרות נעלם".

עם שובו לישראל, נוני נפגש עם יעקב לוזון, מי שהיה בזמנו בעלי רשת בתי הקפה של אילן'ס. "יעקב היה מופתע כאשר סיפרתי לו על עניין הורדת הכשרות בארה"ב." ונוני מוסיף, "קפה לא באמת צריך להיות כשר, מבחינת המרכיבים שלו. אבל אדם ששותה קפה כשר רוצה לדעת שהמפעל לא עבד בשבת ושומר על כל כללי הכשרות, בדיוק כמו המפעל של אילן'ס בבית שאן שהוא כשר בד"צ".

יריית הפתיחה של קפה אילן'ס בארה"ב הייתה בפסטיבל העצמאות שנערך בתחילת מאי בלוס אנג'לס, לשם הגיעו כ-30 אלף איש. "שכרנו במקום דוכן וחילקנו דוגמאות של הקפה. בשעה 3:00 בצהריים, בעיצומו של הפסטיבל, מכרנו את כל המלאי - 3,000 מארזים. וזה בעצם היופי של המוצר. לנו אין את ג'ורג' קלוני שיבוא ויצלם פרסומת, אנחנו מסתמכים על המוצר, וגם פה אנשים הצביעו ברגליים."

נוני (משמאל) והצוות בפסטיבל העצמאות בלוס אנג'לס

"זה לא רק הגאווה במוצר, אלא בכל התהליך: מהיצור ועד לרגע שבו הלקוח שותה את הקפה. זה מיוצר במפעל שבו מועסקים כ-40 עובדים. היה ליעקב חשוב שהמפעל יתרום לחברה הישראלית בפריפריה", אומר נוני בגאווה גדולה. "קפה אילן'ס משלמים מס ייצוא על כל קפסולה שמיוצר. וזו גם תרומה למערך הזה שנקרא כלכלת ישראל. אנחנו בעצם מנסים להביא את ארץ ישראל היפה, הטובה והאמיתית לארה"ב. מי שקונה את הקפה אילן'ס יודע שהוא תומך במוצר כשר וכחול לבן".

את הקפה ניתן להשיג כבר היום בלוס אנג'לס, בשלושה מוקדים בוואלי: סופר-סל וסופר "מיסטר כושר" באנסינו, ומוקד נוסף הוא חנות בוטיק שנמצאת באזור וודלנד הילס. הקפסולות מתאימות לכל מכונה של נספרסו. אך באילן'ס יש שאיפה להתחיל למכור ציוד נלווה לקפה, לרבות מכונות, מקציפות חלב וכוסות אספרסו. 

נוני בבוטיק החדש בוודלנד הילס

גם למי שגר בשאר ארה"ב וקנדה תתאפשר רכישה בקרוב דרך השקת אתר חדש של החברה ודרך אמזון. "לי חשוב שלא רק תושבי לוס אנג'לס יהנו מהקפה שלנו, אלא כל מי שרוצה קפה כשר בארה"ב וקנדה", מבטיח נוני.

"הקפסולות שלנו מותאמות לחך הישראלי", מספר נוני. מעבר להיותו מוצר ישראלי וכשר, בקפה אילן'ס רוצים להתחרות גם במחיר, "אצלנו, להבדיל משאר הקפסולות, לא הורדנו מרמת הקפה על מנת להיכנס לשוק הקפסולות. נהפוך הוא. אצלנו אין כימיקליים או טעמי לוואי, רק קפה טהור. ובכל זאת שמרנו על מחיר נמוך באופן משמעותי ממתחרינו", הוא אומר.

כדי ליהנות מטעמים ישראלים, לצד השפים המובילים בארץ, גם הקפסולות של אילן'ס ישתתפו בחגיגת הקולינרית של 'טייסט אוף ישראל'. החברה תציב שני דוכנים, אחד במתחם ה-VIP ואחד באזור הכללי. 


וככה זה ישראלים, לא משנה כמה זמן אתה גר פה, בפנים אתה כחול לבן. "במשך שנים רבות חלמתי להביא מוצר ישראלי לארה"ב, ואני חושב שהפעם, עם הקפסולות של אילן'ס, פגענו בול במרכז המטרה. בכל מבחני הטעימה, הקפה הזה יצא בטופ. עד כדי כך שאנחנו עובדים על טעמים וחוזקים נוספים, מעבר לחמישה שקיימים היום", מסביר נוני.

"אני מבקש לפנות באופן ישיר לצרכן הישראלי באמריקה. כולנו רצים לפסטיבלים ואירועי תמיכה בישראל. כולנו ציונים, ולשתות קפה אילן'ס זה למעשה להביע תמיכה במדינת ישראל בכל לגימה", אומר נוני. כתובת הבוטיק:

7222 Owensmouth Ave. #100, Canoga Park, CA 91303

טלפון להזמנות: 818.223.7154


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת