הבורסה בניו יורק הגיבה באופן חיובי לדו"ח המשרות הרשמי שפרסם אתמול משרד העבודה בארה"ב. מהדו"ח עולה כי מספר המשרות שהתווספו למשק האמריקאי בחודש האחרון נאמד ב-223 אלף, כ-45 אלף יותר מהתחזיות. כתוצאה מכך, שיעור האבטלה ירד למספרו הנמוך ביותר מאז שנת 1969, והוא עומד על 3.8% בלבד. לאור הנתונים החיוביים, וול סטריט ננעלה בעליות: מדד הנאסד"ק התחזק ב-1.51% ואילו הדאו ג'ונס עלה ב-0.9%. מדד S&P 500 עלה גם הוא ב-1.08%.


וול סטריט. הגיבה בחיוב לדו"ח התעסוקה. צילום: AFP

 

גם בבורסות אירופה ננעל המסחר בעליות שערים, בהובלתן של הבורסות בספרד ובאיטליה, ששתיהן חוו אירועים פוליטיים משמעותיים: באיטליה הושבעה ממשלתו החדשה של ג'וזפה קונטה לאחר 88 ימים של כאוס ואילו בספרד הודח ראש הממשלה מריאנו ראחוי בהצבעת אי אמון בעקבות פרשת שחיתות במפלגתו. במילאנו הבורסה עלתה ב-1.5% ובמדריד נרשמה עלייה של 1.8%. ביתר חלקי היבשת נרשמו עליות מתונות יותר: מדד פוטסי בבורסת לונדון עלה ב-0.3%, מדד דאקס הגרמני עלה ב-1% ומדד קאק הצרפתי הוסיף לערכו 1.2%. 

 

הנפט מסוג WTI ירד בשיעור של 1.8%, לרמה של 65.81 דולר לחבית. בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-3.1%. זו רמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל. מחירי הזהב ירדו גם הם. מחיר אונקייה ירד בשיעור של 0.4%, לרמה של 1,299.3 דולר. בחישוב שבועי ירד מחיר הזהב ב-0.7%.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת