למייקל טאבס, ראש העירייה הצעיר של סטוקטון, קליפורניה, יש תכנית מהפכנית להילחם בעוני: הבטחת הכנסה בסיסית של 500 דולר בחודש עבור התושבים.


הסכים לצרף את העיר לפיילוט. מייקל טאבס


על פי התכנית של טאבס, בתחילת השנה הבאה תתחיל העיר להעניק את ההכנסה המפתיעה לקבוצה שנבחרה כפיילוט. התושבים הנבחרים יקבלו את הכספים במשך 18 חודשים וההוצאות שלהם ייבחנו.

"אחר כך, אולי, תוך שנתיים או שלוש, נוכל להיות יותר חכמים בנוגע לרשת הביטחון החברתית שלנו, רצפת השכר שאנשים ראויים לה ומהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, בגלל שיהיה לנו יותר מידע ומחקר", אמר טאבס, בן ה-27 בלבד, לסוכנות הידיעות רויטרס.

העירייה טרם החליטה כמה תושבים יהנו מהפיילוט, שממומן על ידי התכנית לביטחון כלכלי - רשת פילנטרופית שאחד מהעומדים בראשה הוא המייסד המשותף של פייסבוק, כריס הודג'ס. הרשת תעניק לסטוקטון מיליון דולר כדי לממן את הפיילוט, לאחר שהיא ניגשה לראש העירייה ושאלה אותו אם הוא יסכים לערוך את הפיילוט בעירו.

הרעיון שבו הרשויות מעניקות משכורת בסיסית לתושבים החל לצבור תאוצה ואהדה בעולם. הממשלה בפינלנד מקיימת פיילוט בן שנתיים ובו היא מעניקה לאלפיים חסרי תעסוקה משכורת חודשית של כ-660 דולרים. באלסקה מקבלים התושבים בכל שנה דיבידנדים מחברות הנפט. בשנה שעברה קיבלו התושבים 1,100 דולרים. לדברי טאבס, התכניות האלה מהוות את ההשראה לתכנית שהוא יוזם בעירו.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת