כ-46% מתושבי אזור מפרץ סן פרנסיסקו מתכננים לעזוב את צפון קליפורניה בשל יוקר המחייה והדיור, כך עולה מסקר חדש שערכה "עמותת אזור המפרץ". על פי הסקר, גם כמות חסרי הבית והפקקים הרבים תורמים לעזיבה הצפויה. נשיא העמותה, ג'ים וונדרמן, טוען כי יש סיבה לדאגה בנתונים: "זה כבר הפך להיות מגמה. לפני שנתיים, 34% השיבו בחיוב. שנה שעברה, המספר כבר חצה את רף ה-40%", הוא אמר.


סן פרנסיסקו (צילום: Shutterstock)


הסקר נערך באמצעות כאלף משיבים, כאשר רובם מתגוררים באזור למעלה משני עשורים. אותם אנשים מאמינים, על פי הסקר, כי אזור המפרץ הולך בכיוון הלא נכון, וזאת למרות העובדה כי הדעות חלוקות אודות כלכלתה של מדינת הזהב. 45% מן הנשאלים השיבו כי יוקר המחייה הוא הגורם המשפיע ביותר עבורם, ואילו כ-27% ציינו את יוקר הדיור, הן בקנייה והן בהשכרה, כסיבה העיקרית לעזיבתם. 


הפקקים במפרץ, עוד סיבה לעזיבה (צילום: Shutterstock)


הסקר גם בחן את היעדים שבהם מתכוונים להשתקע המשפחות שיעזבו את האזור. 16% מן המשיבים מתכננים לעבור למקומות אחרים בקליפורניה, אך הרוב דווקא ישמח לעזוב את מדינת הזהב. המדינות שבהן גילו את מירב ההתעניינות הן טקסס, אורגון, נבאדה ואריזונה. "הצד השלילי הוא שכל האנשים שצריכים לגור כאן, לדוגמה כבאים, מורים וכדומה, לא יכולים להרשות לעצמם לגור באזור", אמר וונדרמן. בין הנוטשים נמצאת משפחת היינס, הגרה בעיר פלסנטון ומתכננת לעבור למדינת איידהו בקיץ בשל יוקר המחייה. "אנחנו נרגשים מאוד", אמרה אליזבת' היינס, "יש לנו המון חברים ומשפחה שם. זה יהיה קשה, אבל אני מקווה שיהיו לנו הרבה אורחים".


בעיית דרי הרחוב בסן פרנסיסקו, עוד סיבה לעזיבה (צילום: Shutterstock)You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת