לכל אחד כמעט יש שיטה שעוזרת לישון טוב יותר בלילה במהלך נסיעות. אך יש חמש המלצות שיכולות לעזור לכולם, לא משנה איפה נמצאים. למעשה, רוב הנוסעים לא זוכים לשינה טובה כבר במהלך טיסה, כשהניסיונות הופכים לאתגר מייאש. ההמלצה הבאה יכולה לסייע להירדם בטיסה ואפילו להתגבר על הג'טלג (יעפת).


בעזרת כמה טיפים חשובים תוכלו לישון טוב יותר בחופשה 


לסנכרן את השעון הביולוגי: מומלץ להתאים את שעת השינה לאזור הזמן אליו טסים. כחמישה ימים קודם לטיסה אפשר לישון שעה או שתיים מאוחר יותר או מוקדם יותר, על מנת שהשעון הביולוגי יתאים את עצמו לאזור הזמן אליו נוסעים. ההפרש בין אזור הזמן של החוף המזרחי לבין רוב האזורים באירופה נע בין 5 ל-7 שעות. לכן, מומלץ ללכת לישון שעה קודם מספר לילות לפני הטיסה. כך, למשל, אפשר ללכת לישון בשעה 10 בלילה במקום בחצות ובלילה שלפני הטיסה לנסות להקדים את שעת השינה ל-7 בערב. זה נראה מוקדם מדי, אך זו הדרך להרגיש טוב יותר אחרי הנחיתה.

אם טסים מערבה, מומלץ ללכת לישון כשעה מאוחר יותר מדי יום, על מנת שיהיה קל יותר להסתגל לאזור הזמן של היעד.

לאכול ולשתות במתינות בזמן הטיסה: יש מספר מזונות שמסייעים לישון, כגון אלה המכילים פחמימות. בנוסף, מומלץ לאכול רק כחשים רעב ולא על מנת להרגיש ישנוניים. בזמן הטיסה מומלץ להימנע מאכילה ומצריכת קפה או אלכוהול. כוס יין אחת יכולה לעזור לשינה, אך כמות גדולה מדי של אלכוהול יכולה לפגוע באיכות השינה. לפני ההכנות לנחיתה, קפה יכול להיות בחירה טובה.

ברומא תהיו רומאים: אחרי הנחיתה כדאי להצטרף לסדר היום המקומי. מומלץ לאכול ולישון בשעות בהם המקומיים אוכלים וישנים. ביום הראשון שלאחר טיסות לאסיה, אפריקה, אירופה ודרום אמריקה, כדאי לתפוס תנומה קצרה. אך בשאר הימים כדאי לנסות ולהישאר ערים ככל שניתן, בהתאם לשעון המקומי. המלצה נוספת היא לבצע אימון גופני קצר שיסייע להירדם בלילה, בזמן שהמקומיים ישנים גם כן.


כדאי להתכונן לטיסה כמה ימים מראש


בזהירות עם כדורי שינה: רצוי שלא ליטול כדורי שינה על מנת להתאים את השעון הביולוגי לזמן המקומי באזור אליו נוסעים. רוב הכדורים גורמים לתופעות לוואי, כגון הארכת הג'טלג, עייפות, בחילות, כאבי ראש ובעיות ריכוז. הימשכות תופעות לוואי אלה למשך תקופות ארוכות, יכולה לגביר את הסיכון להסתיידות עורקים. כמו כן, הכדורים עלולים לגרום למצב שבו נוסעים לא יגיבו כראוי במצב של שיבושים בטיסה.

גאדג'טים: על מנת לאתר אפשרויות נוספות שיסייעו לזכות בשינה טובה בזמן הטיסה ולאחריה, אפשר לגלוש לאתרי האינטרנט על מנת להתעדכן במוצרים השונים המיועדים לכך. היום אפשר למצוא מגוון מרשים של גאדג'טים המיועדים לסייע לנוסעים לישון בטיסות, כגון כריות ארגונומיות, מסכות שינה חכמות, אוזניות חכמות ועוד.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת