בשנים האחרונות, הולכת ומתחזקת מגמת צמצום צריכת הבשר והחלב בענף המזון וההסעדה. מסיבות שונות, מנסים האמריקנים לצמצם את כמויות הבשר שהם צורכים. בהמשך לכך נרשמת צמיחה משמעותית בסגמנט תחליפי הבשר, כגון ה-Impossible Burger ומוצרי חברת Beyond Meat, שמתמחה בהמבורגרים טבעוניים. שפים רבים מאמצים חומרי גלם מבוססי חלבון מן הצומח ומוותרים על מרכיבים מבוססי חלבון מן החי.


האמריקנים עוזבים את הבשר ועוברים לטופו


במסעדות רבות מאמצים מנות שמורכבות מטופו, קינואה וטמפה. לא מעט יזמים עם מניעים מוסריים, להגנה על בעלי חיים, נכנסים לפעילות בענף המזון והאוכל, על מנת לייצר מוצרי מזון המבוססים על חלבון מן החי, שמהווים תחליף לחלבון מן החי. בעזרת טכנולוגיות מתקדמות מיוצרים יותר ויותר מוצרי מזון אלטרנטיביים שזוכים לפופולריות בקרב רבים.

הטרנד הבריאותי שהחל לפני שנים, הביא אמריקנים רבים לזנוח את חלב הפרה לטובת חלב אגוזים ויוגורט מן הצומח. בשנה האחרונה אפשר למצוא גם מסעדות שצולות המבורגרים נטולי בשר, כגון כאלה שעשויים מאפונה.


לא חייבים בשר בשביל לספק את מנת החלבון היומית


ידוע, שצריכת חלבונים יכולה לסייע בשמירה על המשקל, בתיקון נזקי שרירים ובוויסות תחושת הרעב. מההמלצות של ארגוני הבריאות עולה, כי יש לשלב בתפריט היומי מנת החלבונים שמהווה בין 10 עד 35 אחוז מצריכת הקלוריות היומית. עם זאת, לא חייבים לאכול בשר על מנת לספק את המנה היומית: זרעי צ'יה, ביצים, קוטג' וקינואה, מכילים כמות מספיקה של חלבון איכותי.

גביע יוגורט אחד מספק כ-20 גרם חלבון ויוגורט יווני, מכיל כמעט כפול חלבונים מיוגורט רגיל; ביצה קשה אחת, תספק שישה גרמים של חלבון; 30 זרעי צ'יה, העשירים באומגה 3, מכילים ארבעה גרמים של חלבון איכותי; חצי כוס גבינת קוטג' מכילה 13 גרם חלבון; בכוס קינואה יש כ-24 גרם חלבון; וגם שלל סוגי האגוזים מהווים מקור נהדר לחלבון.


טעים ובלי צורך בבשר. בתיאבון ולבריאות

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת