נשים שמנסות להיכנס להיריון צריכות לדעת שמחקר חדש מצא קשר בין אכילת דגים לבין עליה בסיכוי להיריון. במסגרת המחקר בדקו החוקרים 501 זוגות, שניסו להיכנס להיריון ללא סיוע רפואי. המשתתפים הקפידו על תפריט, רגלי בריאות והתנהגות מסוימים, כולל אכילת דגים ותדירות קבועה של קיום יחסי מין. החוקרים עקבו אחר הזוגות המשתתפים במשך שנה או עד שנכנסו להיריון.


רוצות להיכנס להריון? תתחילו לאכול דגים


החוקרים מצאו, כי לגברים שאכלו שתי מנות דגים או יותר בשבוע נדרש זמן קצר יותר ב-47 אחוז להיכנס להיריון; לנשים שצרכו את אותה כמות של דגים נדרש זמן קצר יותר ב-60 אחוז להיכנס להיריון. זאת, בהשוואה למשתתפים שאכלו מנת דג אחת או פחות בשבוע.

בני זוג שאכלו דגים קיימו יחסי מין בתדירות גבוהה יותר ב-22 אחוז, בהשוואה לבני זוג שלא אכלו דגים. אך הקשר בין דגים לבין היריון נמשך גם מעבר לתדירות קיום יחסי מין.

במהלך 12 החודשים של המחקר, 92 אחוז מהזוגות שאכלו דגים פעמיים בשבוע או יותר הצליחו להיכנס להיריון. זאת, בהשוואה ל-79 אחוז מהזוגות שאכלו פחות דגים.

המחקר, שפורסם בכתב העת לאנדוקרינולוגיה קלינית ומטבוליזם, בוצע תוך שקלול של משתנים שונים, בהם גיל, רמת השכלה, עישון, צריכת אלכוהול, פעילות גופנית וגורמים נוספים. המנגנון שמאחורי הממצאים עדיין לא ברור.


מומלץ גם לגברים


לדברי החוקרים, מאכלי ים יכולים לעזור לשפר את איכות הזרע, הביוץ והתנאים האחרים הדרושים על מנת להיכנס להיריון. עוד הוסיפו החוקרים, כי יתכן שהזוגות שנכנסו להיריון מהר יותר היו אלה שבילו זמן רב יותר יחד. אך אם היתה זו אכילת הדגים שגרמה להם לבלות זמן רב יותר יחד, עדיין מדובר בגורם התנהגותי ולא ביולוגי.

יצוין, כי נשים הביעו חשש מפני אכילת דגים, משום שהם מכילים כספית. אך יש רמות נמוכות של מזהמים במזון מן הים, כגון דגי טונה, דגי סלמון ואחרים.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת