יתכן ויש מי שלא היה מפריע להם לטוס יותר משמונה שעות במטוס נטול חלונות. למי שזה כן מפריע כדאי לדעת, שמומחים בתחום הטיסות המסחריות מנבאים עתיד בו המטוסים יהיו נטולי חלונות. עם זאת, יותקנו במטוסים חלונות וירטואליים, עליהם יוקרנו צילומים שיוזרמו ברצף על חלקו הפנימי של תא הנוסעים.
החלונות הווירטואליים צפויים להציג תמונה באיכות יוצאת דופן

המטוסים יהיו נטולי חלונות מבחוץ, אך כשנכנסים לתוכם, יהיו חלונות. לדברי מומחים מטוס ללא חלונות הוא כלי טיס נטול חולשות מבניות, בגלל החלונות. מטוס כזה  יהיה קל יותר, יוכל לטוס מהר וגבוה יותר, וצריכת דלק שלו תהיה נמוכה יותר.

יש לציין כי חברת התעופה של איחוד האמירויות, מדובאי, מפעילה טיסות עם מטוס בואינג מדגם 777-300ER, בו הותקנו חלונות וירטואליים בסמוך למושבים שבתא הנוסעים היוקרתי, במחלקה הראשונה. מדובר מושבים שנמצאים באמצע תא הנוסעים ולא באלה הסמוכים לצדי המטוס, אשר להם חלונות רגילים. החברה התקינה את החלונות הווירטואליים לטובת נוסעי המחלקה הראשונה שיושבים במרכז תא הנוסעים ולא יכולים ליהנות מהנופים הנשקפים מהחלונות שבצדי המטוס.

מטוס ללא חלונות הוא כלי טיס נטול חולשות מבניות

שלא בדומה למערכת המותקנת על מטוסי חברת התעופה של איחוד האמירויות, החלונות הווירטואליים במטוסים נטולי החלונות צפויים להציג תמונה באיכות יוצאת דופן, שתקשה על הנוסעים להבחין בכך שמדובר בצילום ולא בחלון אמתי.

החלונות הווירטואליים מעוררים שאלות רבות בקרב אנשי המקצוע בחברות התעופה המסחריות, בהן גם שאלות הקשורות בבטיחות. בהמשך לכך נראה, כי הנושא עדיין טעון בדיקה. המשיכו לעקוב אחר ההתפתחויות.  

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת