מפרקי הברכיים נושאים במשקל הגוף על מנת לאפשר את מרבית מהפעולות היומיומיות, החל בהליכה, דרך ריצה ואימוני כושר שונים וכלה בסקי. אפילו חוסר פעילות גופנית יכול לפגוע בברכיים. יש צורך באיזון על מנת למנוע שחיקה וכאבי ברכיים.

מומלץ לשלב עיסוי בתדירות קבועה של האזורים בהם השרירים נוטים להתכווץ וסביב הברכיים

מנתוני המרכז לבקרת מחלות ומניעתן עולה, כי למעלה מ-14 מיליון אמריקנים חיים עם כאבים במפרקי הברכיים וכי מדובר בבעיה רווחת. ככל שמטפלים בבעיה בשלבים מוקדמים יותר, כך ניתן למנוע נזקים חמורים יותר ולזכות בתנועה נטולת כאב.

אחת הדרכים לצמצם את הסיכויים לבעיות בברכיים היא אימונים הכוללים מתיחות, משקולות ואימונים טיפוליים. מספר מתיחות פשוטות, שכל אחד יכול לבצע בבית, יכולות לסייע למנוע כאבי ברכיים.

לעתים, נוצרים כאבי ברכיים כתוצאה משרירים מכווצים באזור הירכיים. בהמשך לכך מומלץ להשתמש בגומייה שמהדקים על הברך, על מנת למתוח את הברך במהלך היישור, שגורם כאב. באמצעות גליל ספוג על החלק החיצוני של הירך ניתן לשחרר את השרירים המכווצים ולהקל על כאבי הברכיים.

למעלה מ-14 מיליון אמריקנים חיים עם כאבים במפרקי הברכיים

המלצה נוספת היא לשלב עיסוי בתדירות קבועה של האזורים בהם השרירים נוטים להתכווץ וסביב הברכיים. את העיסוי ניתן לבצע באופן עצמאי או באמצעות מעסה מקצועי. כמו כן, מומלץ לבצע פעילות גופנית. חוסר פעילות גופנית הוא אחת הסיבות הנפוצות שגורמות למבוגרים ולזקנים לסבול מכאבים בברכיים.

כמו כן, עודף משקל יוצר עומס ולחץ על אזור הברכיים ויכול להעלות את הסיכויים לאוסאוארטריטיס. תרגול גופני קבוע יכול לסייע להורדה במשקל ובהמשך לכך להפחתת הלחץ על הברכיים. מי שמשלבים פעילות גופנית שאינה משפיעה על הברכיים, כגון שחייה, רכיבה על אופניים או הליכה מהירה, ייהנו ממצב טוב יותר של הברכיים במשך שנים רבות.  

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת