לאור מקרי האובדנות הרבים בקרב נהגי מוניות, מנכ"ל אובר רוצה שניו יורק תטיל עמלה על כל הנסיעות שמוזמנות באמצעות האפליקציה, כדי לסייע לבעלי רשיונות המונית שנאבקים בנטל הכלכלי.


רוצה לסייע לנהגים. מנכ"ל אובר דארה קוסרושאהי


בראיון שנתן דארה קוסרושאהי, מנכ"ל אובר, הוא טוען כי ניו יורק צריכה לגבות תשלום על נסיעות באפליקציה, ולרכז את התשלומים בקרן שתוקם למען נהגי המונית המתקשים כלכלית וטובעים בחובות.

"במקרים שבהם בעלי הרישיונות מתקשים, והיכן שהטכנולוגיה והדרישה שינו את סביבתם של הנהגים, נספק סוג של מאגר כספים - אפשר לקרוא לה קרן קושי", אמר קוסרושאהי.

"דברים השתנו, ואם אנחנו יכולים להיות חלק מהפיתרון כדי לגרום לשיפור ולסייע לנהגי המוניות לצאת מהמשבר שלהם ולסייע לעצמם - אנחנו רוצים לעשות זאת", הוסיף, "אנחנו לא רוצים להיות חלק מהבעיה".

קוסרושאהי לא ציין מה לדעתו אמור להיות גובה העמלה, אך הוא אמר כי העיר צריכה לנקוב בסכום. "אתה לא רוצה להעלות מחירים עבור הציבור, עד נקודה שהם לא יוכלו להרשות לעצמם", אמר.

קוסרושאהי אמר כי הוא חשב על הרעיון לאחר ששמע על מגיפת האובדנות האחרונה. לפחות שלושה נהגי מוניות בניו יורק, שהתקשו כלכלית, שמו קץ לחייהם מאז נובמבר. "הסיפורים עליהם אנחנו שומעים שוברים את הלב שלנו", אמר מנכ"ל החברה.

קוסרושאהי מציין כי עמלה כזו תסייע לבעלי רישיונות למונית פרטיים בלבד, ולא לבעלי ציי מוניות או משקיעים. כיום, כרבע מתוך כ-14 אלף המוניות בניו יורק נמצאות בבעלות נהגים פרטיים.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת