בורסות העולם הגיבו בצורה מעורבת למפגש ההיסטורי בין הנשיא דונלד טראמפ לבין מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג היום (שלישי).


הבורסות הגיבו בצורה מעורבת


מדד המניות הצרפתי CAC 40 ירד ב-0.2 אחוזים ל-5,461 נקודות, בעוד שמדד DAX הגרמני נותר ללא שינוי. FTSE 100 הבריטי איבד 0.3 אחוזים לרמה של 7,712 נקודות. המניות האמריקניות ירדו ב-0.2 אחוזים לפני צלצול הפעמון בוולסטריט, ומדד S&P 500 ירד ב-0.1 אחוזים.

שאר בורסות העולם הגיבו גם במדדים מעורבים. מדד Nikkei 225 היפני עלה ב-0.3 אחוזים וסיים את יום המסחר ב-22,878.35 נקודות. Kospi הדרום קוריאני ירד ביותר מ-0.1 אחוזים לרמה של 2,468.83, זאת לאחר תנודות רבות. Hang Seng בבורסה בהונג קונג עלה ב-0.1 אחוזים לרמה של 31,103.06, בזמן שהמדד בשנגחאי עלה בלא פחות מ-0.9 אחוזים עד לרמה של  3,079.80 נקודות.

היום ייפגש הפדרל ריזרב למשך יומיים כדי לדון בגובה הריבית. המשקיעים צופים כי הבנק המרכזי יעלה את הריבית, שעומדת כיום על 1.75 אחוזים, לרמה של שני אחוזים. עם זאת, נראה כי רבים פחות מתעניינים בגובה הריבית, אלא בתחזיות של הבנק להמשך השנה.

ביום חמישי, בכירי הבנק המרכזי של אירופה ייפגשו כדי לדון בסיום תכנית התמריצים של הבנק, ולמחרת, ביום שישי, הבנק של יפן צפוי לפרסם עדכון מדיניות.

מוקדם יותר היום נפגשו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ומנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, לפסגה היסטורית בסינגפור. השניים נועדו במלון קפלה באי סנטוסה. לאחר לחיצת ידיים חמימה, כולל נגיעה הדדית זה בזרועו של זה מול המצלמות וטיול רגלי קצר לאורך המרפסת במלון הפתיעו השניים כשהתיישבו לצילומים ושאלות קצרות. הנשיא טראמפ אמר שהוא "מרגיש נהדר" וכי הוא "מאוד אופטימי". גם קים אמר דברים דומים. לאחר מכן קיימו המנהיגים פגישה של למעלה משלוש שעות, כשרק מתרגמיהם נמצאים בחדר.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת