"כשהייתי ילדה, בזמן שכל החברים שלי לכיתה אכלו ממתקים, אני הייתי מוציאה מהילקוט את האגוזים, הצימוקים והפירות יבשים", נזכרת אמנית הפירות, מיכל רוזן (40), בעלת חברת Art O’ Fruit.

לא מדובר על פירות יבשים בלבד, אלא על אמנות של ממש. עבורה זו דרך חיים. רוזן והממתקים שלה

מאז שנות ילדותה של רוזן, התפתחה מגמת מזון הבריאות בעולם וכיום היא צוברת תאוצה בתדירות קבועה. החיפוש אחר פתרון לממתק בריא, הפך לעניין שגרתי, כשרבים מוצאים אותו בפירות היבשים, שנחשבים לממתקים של הטבע. הפירות היבשים מהווים פתרון קל ונוח למטיילים, משום שתוקף חיי מדף שלהם נע סביב חצי שנה. הפירות היבשים שימשו את בני ישראל שחיפשו דרך לאכול את פירות הארץ כשהיו רחוקים. עם השנים, הפכו הפירות היבשים למוצר מבוקש, שאפשר למצוא בכל בית.

רוזן, ששמרה על אהבתה לפירות יבשים החליטה לשלב אותה עם אהבתה לאמנות ולהקים עסק שהצליח בישראל. לאחר מספר שנים, היא החליטה לעבור לארצות הברית ולהקים את העסק מחדש.

בביתה של רוזן הפירות היבשים משמשים כחטיפי אנרגיה ושאר הזרעים הבריאים מסמלים את טעמי ילדותה. "סבא שלי היה יבואן של קטניות, כגון כוסמת, קינואה ושל פירות. כילדה, נהגתי לאכול קינואה וכוסמת, בזמן שאף אחד מסביב לא ידע איך לבטא את המילים האלה", נזכרת רוזן. רק לאחרונה היא הבינה את הקשר העמוק שלה לפירות היבשים; קשר שצמח, התפתח עם השנים והפך בסופו של דבר לאמנות, שבבסיס העסק המשגשג שלה בישראל.

את הצעדים הראשונים בתחום עשתה רוזן לפני שמונה שנים בערך. היא עסקה בין היתר גם באופנה, בעיצוב חלונות ראווה ואפילו בשזירת פרחים. יום אחד, היא קיבלה פנייה מחברה שביקשה ממנה להכין זר העשוי ממתקי גומי לחגיגת בר המצווה של בנה. העבודה של רוזן קצרה מחמאות רבות. אך הציק לה עניין אחד: "אמא שלי היתה מכינה לי תמר עם אגוז מלך ושמה קוקוס מעל. זה היה הממתק המפנק של אמא".

רוזן עזבה את ישראל כדי להפיץ את האמנות הייחודית שלה בארצות הברית

בהמשך לאותו זיכרון, הבינה מיכל שהיא צריכה ליצור משהו חדש שישלב את היצירתיות שבה ואת האהבה שלה לבריאות. בהשראת הדברים שאמרה לה אמה, "הגוף שלך הוא לא פח אשפה, את לא יכולה לזרוק לתוכו כל מה שנמצא בסביבה", היא החליטה ליצור משהו שמשלב את התשוקה שלה לעיצוב ולאמנות יחד עם פירות יבשים. כך נולד העסק "הזרים של מיכל".

בשנים האחרונות, המודעות למזון בריאות ומזון אורגני מתרחבת, בישראל ובעולם. בהמשך לכך העסק של רוזן הצליח ופרח: "זה הלך מעולה, אך משום שלרוב אוכלים פירות יבשים כשמזג האוויר קר ולא כשחם, הבנתי שאני רוצה לעבור למקום בו מזג האוויר קר יותר".

לאחרונה, עברה רוזן לניו יורק, על מנת לנסות להפיץ את האמנות הייחודית שלה בארצות הברית. "עברתי, כי הרגשתי שאני צריכה מקום חדש להתפתח בו וליצור בו את האמנות שלי".

שילוב בין אהבה לאמנות לבין הבריאות שבפירות היבשים

הזרים המעוטרים בתאנים, בננות יבשות, אגוזים ושאר ממתקים מן הטבע הן פתרון יצירתי לכל אירוע או מתנה. "מעבר לאמנות וליצירת זרים יפים מפירות יבשים, חשוב לי שהם יהיו בריאים ומאוזנים תזונתית ככל שניתן. כל זר מעוצב מתוך מחשבה על השילוב התזונתי הנכון. כך, למשל, אשלב פחמימה, שומן וסוכר ביחד. זו הסיבה שבכל זר יש פרי אחד מתוק, פרי אחד חמצמץ יותר ופרי אחר ממשפחת האגוזים. כך הזר מאוזן ואפקטיבי מבחינה בריאותית".

מבחינתה של רוזן, לא מדובר על פירות יבשים בלבד, אלא על אמנות של ממש. עבורה זו דרך חיים.

מאת: ריקי כרמי

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת