שילוב פעילות גופנית בסדר היום ואכילה של תזונה בריאה, עם תפריט עשיר בדגנים מלאים, פירות וירקות, לא רק מסייעת להפחתה במשקל, אלא גם בצמצום הסיכון לחלות בסרטן. כך עולה ממחקר חדש.

מומלץ לצמצם את הצריכה של בשר אדום ובשר מעובד

המחקר, שפרסמה לאחרונה הקרן העולמית לחקר הסרטן (World Cancer Research Fund), מצא קשר בין 12 סוגי סרטן לבין עודף משקל, כולל סרטן השד וסרטן המעי הגס. מנתוני המחקר עולה, כי בשנת 2016 קרוב ל-1.97 מיליארד בוגרים ולמעלה מ-338 מיליון ילדים ובני נוער היו במצב של עודף משקל או השמנת יתר.

סוגי הסרטן שנקשרו בעודף משקל הם כיס מרה, כליות, כבד, פה ולוע, וושט, שחלות, לבלב, בלוטת הערמונית, בטן, וכאמור, סרטן השד וסרטן המעי הגס.

הקרן חשפה גם המלצות מעודכנות שמטרתן לסייע לאנשים לרדת במשקל ולצמצם את הסיכון לחלות בסרטן. ההמלצות כוללות גם פעילות גופנית, תזונה בריאה וצמצום הצריכה של בשר אדום או בשר מעובד, מזון מהיר או מזון מעובד מסוגים אחרים.

לדבבי מנהלת המחלקת המדעית והציבורית של הקרן, ד"ר קייט אלן: "לא סביר שישנם מזונות קסם או חומרים מסוימים שגורמים או מגנים מפני סרטן. אך ישנם שילובים של דיאטה ופעילות גופניות שיוצרים מצב מטבולי שמעלה או מוריד את הסיכויים לחלות בסרטן".

המחקר החדש מחזק את הקשר בין השמנת יתר לבין הסיכוי לחלות בסרטן

המחקר מצטט גורמים נוספים שעלולים להגביר את הסיכון לסרטן, בהם גם שתיית אלכוהול. צריכה של שתי כוסיות ביום או יותר, עלולה להעלות את הסיכוי לסרטן הכבד או הוושט. אך שתיה של פחות משתי כוסיות ביום יכולה לצמצם את הסיכויים לסרטן.

מהמחקר עולה, כי אימהות שמיניקות יכולות לצמצמם את הסיכויים לחלות בסרטן השד.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת