גוף הביון האמריקני NCSC ממליץ למבקרים ברוסיה במהלך המונדיאל שלא לקחת עמם מכשירים אלקטרוניים משום שייתכן כי ממשלת רוסיה, או גופים עוינים, יפרצו אליהם.


שלט שהוצב בסוצ'י, רוסיה, לקראת משחקי המונדיאל


בהודעה שפרסם ויליאם אוונינה, סוכן FBI ומנהל המרכז האמריקני לריגול נגדי וביטחון, הוא הזהיר את הנוסעים למשחקי גביע העולם והדגיש כי אפילו אם לדעתם הם אזרחים תמימים וחסרי חשיבות - האקרים עדיין רואים בהם מטרה טובה.

"אם אתם מתכננים לקחת טלפון סלולרי, מחשב נייד, מחשב כף יד או אביזרים אלקטרוניים אחרים - אל תטעו: כל מידע שנמצא על המכשיר, ובייחוד המידע האישי ואפשרויות הזיהוי שלכם, עלולים להיחשף בפני הממשלה הרוסית או עברייני-סייבר", אמר אוונינה.

הוא הוסיף כי "גורמים ממשלתיים או עובדים של קואופרטיבים גדולים נמצאים בסיכון המירבי, אך אסור לכם להניח שאתם עד כדי כך חסרי חשיבות עד שלא תהוו מטרה".

אז מה עושים? אוונינה ממליץ שלא לקחת את המכשירים האלקטרוניים לרוסיה במידת האפשר. במידה ואתם חייבים לקחת אתכם מכשיר אלקטרוני כזה, עדיף לקחת אחד שהוא לא המכשיר הקבוע שלכם, ולהסיר ממנו את הסוללה כאשר הוא לא בשימוש.

האזהרה של מנהל מרכז הביון הנגדי באה ברקע ועדת החקירה של הקונגרס וחקירת רשויות אכיפת החוק סביב המעורבות הרוסית במערכת הבחירות האחרונה, ואם הנשיא טראמפ או מישהו מאנשיו ידע על כך בזמנו וסייע לכך. הנשיא מכחיש כל שיתוף פעולה עם מוסקבה ולדבריו הרוסים לא התערבו בבחירות.


עדיף להביא טלפון חלופי. אילוסטרציה


בכיר אחר, שמסרב לחשוף את פרטיו, אמר כי סוכנויות הביון הבריטיות פרסמו אזהרות דומות עבור האזרחים שלהן ועבור חברי נבחרת הכדורגל האנגלית, שמתחרה בגביע העולם.

המרכז הלאומי הבריטי לאבטחת סייבר אמר כי הוא "מעניק שירותי ייעוץ של מומחי אבטחה לנבחרת הכדורגל לקראת המראתם לגביע העולם 2018". גם ה-NCSC הבריטי, זרוע של מטה התקשורת הממשלתי, פרסם גם הוא אזהרה לציבור.

מומחה האבטחה הפרטי, פטריק ווארדל, טוען כי האזהרות הרשמיות של גופי הביון והאבטחה "מאוד טובות". לדבריו, כשהוא טס לרוסיה, הוא מביא מכשיר חלופי חד פעמי, כך שאפילו אם הוא נפרץ - זה לא נורא.

סוכנויות אמריקניות שונות פרסמו אזהרות דומות לפני אירועי ספורט בינלאומיים גדולים אחרים, כולל משחקי אולימפיאדת החורף האחרונה שנערכה בסיאול.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת