ממש כמו הלקוח המפורסם ביותר שלו, הנשיא דונלד טראמפ, גם מייקל כהן מפתח הרגל של להחליף עורכי דין באמצע המשפט. לפי דיווחים בכלי התקשורת, עורך הדין האישי וה"פיקסר" של טראמפ החליט להיפרד מצוות ההגנה שליווה אותו לאורך החקירה הפלילית נגדו, שכללה גם פשיטה שערכו חוקרי האף.בי.איי במשרדו ובביתו.

לא ברור מה גרם להחלטה הזאת של כהן, אך ייתכן מאד שהדבר מצביע על החלטה לשנות את אסטרטגיית ההגנה. לא מן הנמנע שהמהלך קשור לכך שעולה הסבירות שיוגש נגד כהן כתב אישום. לפי הדיווחים, כהן שכר את שירותיו של פרקליט חדש, אך עדיין לא פורסם במי מדובר.


כהן. חילופים בצוות ההגנה

עורך הדין כהן, שייצג את טראמפ בענייניו האישיים ומוכר בזכות מעורבותו בתשלום דמי השתיקה לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס, עדיין נמצא בסטטוס של חשוד בלבד. עם זאת, הפשיטה של אנשי האף.בי.איי והחרמת המסמכים מעידה כי הוא על הכוונת של החוקר המיוחד.

הפרקליטים המפוטרים, ג'וזף אוונס וטוד הריסון, שייכים לחברת עורכי דין גדולה שלה סניפים גם בניו יורק וגם בוושינגטון, McDermott Will & Emer. הם טרם העבירו הודעה לשופט ווד, המנהל את המשפט בניו יורק, על עזיבתם. גם דובר מטעם החברה לא הגיב לדיווחים על החלטתו של כהן. 

עדיין לא ברור גם אם מדובר בסימן לכך שבכוונתו של עו"ד כהן לשתף פעולה עם חוקריו. לפי הדיווחים, כהן או מי מטעמו לא פגשו עדיין את החוקרים הפדרליים ובשלב זה לא ברור אם ומתי הדבר יקרה. עם זאת, מקור שמכיר את הנושא מקרוב אמר לרשת ABC כי להערכתו יש סבירות טובה שכהן ישתף פעולה עם התובעים הפדרליים במנהטן.


עורכי הדין המפוטרים

הבשורות על החלפת הצוות המשפטי התקבלה בהפתעה בסביבתו של כהן וגם בבית הלבן, שם ככל הנראה מודאגים מההתפתחות. 

ובזמן שעורכי הדין החדשים של כהן נכנסים לתפקיד ולומדים את החומר, המומחית המיוחדת שמינה בית המשפט כדי להכריע האם האף.בי.איי יכול לעבור על יותר משלושה מליון המסמכים שהוחרמו בפשיטה, עומדת לסיים את עבודתה. המועד האחרון לסיום הבדיקה הוא יום שישי השבוע. עד כה מצאה המומחית שמינה בית המשפט, ברברה ג'ונס, כי רק 162 מהמסמכים זוכים להגנה של חסיון עורך דין לקוח. כל המסמכים שיאושרו על ידה, יועברו לידי חוקרי אף.בי.איי שאינם קשורים לתיק והם יבדקו את החומרים.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת