פיל מרפי, מושל מדינת ניו ג'רזי, חתם היום (ד') על שישה חוקים חדשים שנכנסו לתוקף באופן מיידי. כל החוקים קשורים לרכישה ונשיאה של נשק במדינה, והם הועלו להצבעה בעקבות אירוע הירי הקטלני בתיכון בעיר פארקלנד בפלורידה בחודש פברואר. אלפונסו קלדרון, צעיר ששרד את הטבח בפלורידה, הוזמן ע"י המושל לעמוד על הבמה בעת החתימה.


מושל ניו ג'רזי, פיל מרפי (צילום: GovMurphy@)


"חוקי נשק הגיוניים שומרים על אזרחינו", אמר המושל בציוץ לאחר שחתם על החוקים. כעת המדינה מצטרפת לפלורידה ו-וורמונט אשר חוקקו חוקים דומים בעקבות הטבח. במסגרת החוק הראשון, יותר להחרים נשק מאדם באם פסיכיאטר או פסיכולוג יקבעו כי הוא עלול להיות מסוכן. החוק השני נותן לבתי המשפט הכוח למנוע, אם כי באופן זמני, מכל אדם לרכוש נשק או תחמושת באם בית המשפט ישתכנע כי מדובר באדם שעלול לפגוע בעצמו או באחרים. החוק השלישי נועד לחזק את בדיקות הרקע שנעשות למבקשים לרכוש נשק, תוך כדי דגש על מכירות אישיות בין שני צדדים פרטיים. החוק הרביעי מונע את מכירתה של מחסנית שיכולה לשאת 15 כדורים, וכעת יותר לקנות מחסניות בעלות 10 כדורים בלבד. חוק זה לא יחול על רובה בעל קוטר של 0.22 מ"מ. החוק החמישי קשור לנושא נשיאת הנשק, והוא יגביל את האישורים לנשיאה מוסתרת של אקדח למקרים שבהם יוכח "צורך הכרחי" בה. החוק השישי אוסר על המכירה, רכישה או שימוש בתחמושת חודרת שיריון.


מושל ניו ג'רזי, פיל מרפי, לוחץ את ידו של אחד התלמידים ששרד את הטבח בפלורידה (צילום: GovMurphy@)


בזמן שחוקים אלה זוכים לשבחים רבים מארגונים התומכים בהגבלות על נשקים, רבים בצד השני טוענים כי החוקים לא ישפיעו על הבטיחות בבתי הספר. "אף חוק שנחתם היום לא יגרום לבית הספר להיות בטוח יותר. המחוקקים מגבילים את כוחו של האזרח להגן על עצמו", אמר סקוט בך, יו"ר איגוד הנשקים במדינה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת