וולס פארגו אינו הבנק היחיד שפתח חשבונות בלי הסכמת הלקוחות, כך אמר מנהל המשרד המפקח על פעילות הבנקים לחברי הוועדה לשירותים פיננסיים בקונגרס. למעשה, יותר מארבעים בנקים גדולים עשו זאת.


הבנקים פתחו חשבונות בלי הסכמת הלקוחות, אבל המפקח לא נוקט באף פעולה משמעותית


למרות ריבוי המקרים, לרגולטור על הבנקים אין כל כוונה לפרסם את שמות הבנקים ששמותיהם נקשרו בפרשה, אמר מנהל המשרד ג'וזף אוטינג לחברי הקונגרס. משרדו של אוטינג מצא ראיות לפיהן קרוב ל-20 אלף חשבונות בנק נפתחו בלי הסכמת הלקוחות או שנעשו בעיות הליכיות אחרות בתקופה של שלוש שנים.

המשרד לפיקוח על פעילות הבנקים חקר את פתיחת החשבונות לאחר שלפני כשנתיים, נמצא כי וולס פארגו פתח לא פחות מ-3.5 מיליון חשבונות כאלה. הפרשה הזו גרמה למנכ"ל הבנק דאז לאבד את משרתו.

אוטינג אמר כי הבנקים שנבדקו קיבלו הודעה על "עניינים הדורשים את תשומת לבם", והסוכנות שהוא עומד בראשה תמשיך לבדוק את הנושא. במידה ובנק לא יתקן את הדברים הדורשים תיקון, "ייתכן ויינקטו פעולות אכיפה", אמר בריאן הובארד, דובר המשרד לפיקוח על הבנקים אתמול.

נציגת המחוז ה-12 של ניו יורק בקונגרס, חברת המפלגה הדמוקרטית קרולין מאלוני, אמרה כי ההחלטה שלא לציין את שמות הבנקים ולא לנקוט פעולות מיידיות מטרידה ביותר. "תנו לי להבין כמו שצריך, החוקרים שלכם מצאו עדויות לכך שהיו בנקים שפתחו חשבונות עבור לקוחות בלי הסכמתם, ואתם החלטתם שלא לנקוט אף פעולה נגדם, אלא פשוט הזהרתם אותם?", שאלה מאלוני בוועדה.

חברי ועדה אחרים שהיו בשימוע אמרו כי חוסר הפעולה עשוי לגרום לבנקים אחרים לנהוג בצורה לא טובה. "עשיתם את כל המחקר הזה, ואחר כך החלטתם שלא לנקוב בשמות. אני לא רואה איך פעילות הסוכנות תרתיע בנקים אחרים מלפעול בצורה כזו", אמר חבר הקונגרס סטפן לינץ' ממסצ'וסטס.

אוטיס צפוי לעמוד היום לשימוע בפני חברי ועדת הכספים בסנאט.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת