כוחות הביטחון בגרמניה סיכלו מתקפה ביולוגית שתכנן טרוריסט מוסלמי. כך הודיעו היום (חמישי) רשויות התביעה במדינה. על פי ההודעה, צעיר תוניסאי בן 29 נעצר אתמול לאחר שרכש באמצע החודש שעבר חומרים שנועדו לייצור ריצין. הצעיר, שזוהה על ידי הרשויות רק בשם סייף אללה ה., הצליח מוקדם יותר החודש לייצר מעט מהרעל המסוכן. החוקרים הגרמנים מצאו את החומר הרעיל לאחר חיפוש בדירתו של סייף אללה בקלן שבמערב המדינה.


שוטרים גרמנים עם ציוד מיוחד לחיפוש הרעל בביתו של החשוד


"הוא רכש אלף זרעי שעועית ברשת, וטוחן קפה אלקטרוני", מסרו גורמי התביעה. קליפת זרע השעועית רעיל מאוד וניתן להפיק ממנו ריצין. התביעה הודיעה עוד כי החקירה עדיין בעיצומה וכעת נבדק כיצד בדיוק התכוון החשוד להשתמש ברעל, וכי הוא תכנן "מתקפה ביולוגית" על אדמת גרמניה.בשלב זה לא נראה שיש קרב לארגוני טרור או ארגונים קיצוניים אחרים, מסרה התביעה הגרמנית.

התביעה לא הגיבה לדיווח בעיתון הגרמני "בילד" ולפיו גופי מודיעין אמריקניים מסרו לגרמניה את המידע אודות סייף אללה. העיתון דיווח עוד כי החשוד רכש חומרים לייצור פצצה וכימיקלים שנעשה בהם שימוש בייצור ריצין.

במידה וריצין חודר לגוף באמצעות דרכי הנשימה, הוא עשוי לגרום לקשיי נשימה וסימפטומים נוספים. אם הוא נכנס דרך מערכת העיכול, הוא עשוי להוביל להקאה, שלשולים, הזיות והתקפים. הסימפטומים הראשונים צפויים להתגלות בתוך ארבע עד עשר שעות מרגע החשיפה.

על פי הבילד, החשוד חי בשכונת שורווילר בקלן יחד עם אשתו וארבעה ילדים. על פי הדיווח, הוא נעזר בהוראות לייצור פצצת ריצין שפורסמו ברשת על ידי ארגון אסלאמי קיצוני.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת