הדרך הטובה ביותר לסיים שנת פעילות מוצלחת שעברה עלינו בשבט, היא מחנה קיץ, ואין כמו סוף שבוע ארוך של Memorial Day להצטרף למחנה קיץ הנהגתי יחד עם עוד חמישה שבטים מהחוף המערבי עם מספר שיא של מעל 1000 חניכים מכל השבטים.


החניכים התחילו את המחנה בקבלת שבת הנהגתית, 1000 ילדים יהודים, אמריקאים וישראלים, לבושים בחולצות לבנות. קבלת השבת נפתחה בטקס זיכרון קצר ל-10 הניספים בשיטפון בנחל צפית, ביניהם אגם לוי ז״ל, בת דודתם של חניכות משבט גלים בסן דייגו. משם המשכנו להדלקת נרות, בין הברכות על הגפן והמוציא שרו כולם ביחד שירים ישראלים שמילאו את האולם בהתרגשות. סיימנו את הערב בארוחת שבת חגיגית, מבצע לא פשוט להאכיל 1000 בני נוער רעבים, אבל גם כאן המשימה הושלמה בהצלחה ולא נשאר פה רעב במחנה.

מסדרי הבוקר במחנה היו מרגשים ומרהיבי עין כמו תמיד, כל השבטים על חאקי מלא עם תוספות של קישוטים, דגלים בצבעי השבט. עם מורלים ושירים ישראלים שבוקעים מהרמקולים אין ספק שהשכנים של קמפ רמה יודעים שהנהגת צבר במחנה ואוהיי כבר לא יהיה מקום שקט ורגוע.

בין פעילות שכבתית הנהגתית בנושא סיפורי התנ״ך, כיתות ט׳, מדריכי העתיד של השבט, העבירו פעולות לגדודים הצעירים וצברו נסיון לשנת ההדרכה הבאה.

במקום הבריכה בבית המלון נהנו החניכים מהבריכה במחנה עם מגלשות מים ומקפצות, וגם מי שלא היה בטוח שבא לו להתרטב, נדחף בעדינות לבריכה הקרירה, אפילו ראש השבט, תמיר כהן, הצטרף לחגיגה.  

חניכי גדוד ז׳ שחוגגים בר/בת מצווה עברו טקס מרגש שבסיומו הוענק לכל אחד מהם ספר תורה. 

יום ראשון היה יום ישראל, כל שבט היה צריך לצלם תמונה שבטית לכבוד חגיגות ה-70 שנה למדינת ישראל. חניכי שבט חן הסתדרו בתוך המספר 70, מחייכים למצלמה ומוכנים להתחיל את יום הפעילות.חניכי קורס ההדרכה היו אחראים על הפעילות של יום ישראל, השבטים התגלשו רטובים וצוהלים, צבעו חולצות בצבעי הדגל, ענו על שאלות טריוויה, יצרו חולצות עם הדפסים של סמלי המדינה, רקדו ביחד וסיימו בארוחת צהריים על האש, הנהגת צבר השתלטה על המדשאה הענקית של המחנה.

בסוף היום התקיים מסדר סיום הנהגתי למחנה קיץ 2018. המסדר נפתח בהופעה קצרה של להקת הצופים, הקרוואן, שהגיעה לסיבוב הופעות בארה״ב. ההנהגה העניקה פרס ישראל לכל שבט. טל אנקורי, ראש״ד קבוצת צמי״ד, קיבל את הפרס שהוענק לשבט חן.

כמו בכל שנה נפרדנו מהשמינסטים שלנו, שעוזבים את השבט אחרי 10 שנות פעילות בצופים, עם בלונים לבנים והרבה דמעות של השמינסטים, החניכים וההורים. כשברקע מתנגן לו שירו של אריק איינשטין, "עוף גוזל", הופרחו הבלונים לשמיים וכתובות אש מרשימות הודלקו. 

ביום שני בבוקר לפני הזריחה טיפסו חניכי כיתות ח׳ במעלה ההר לטקס ההבטחה, שהוא תמיד מרגש, בו החניכים מבטיחים את הבטחת הצופה, שם הם הופכים מחניכים לחברי תנועה בעלי אחריות, ובעוד מספר חודשים יתחילו את קורס ההדרכה בשבט.

עוד מחנה הגיע לסיומו וגם שנת הפעילות, תודה רבה למאי לנציאנו, מרכזת השבט, שנשארת איתנו לעוד שנת פעילות, למרכזות הצעירות, אורין אליהו, אלה שרון, קים פיל ועדי אנקורי. לחניכים, המדריכים, הרשגדים והשכבג הנהדר שלנו, להורים המלווים, לארגון ה-IAC , שלאורך כל השנה עוזר ותומך בפעילות של שבט חן. אחרונים חביבים, לחברי הוועד היקרים, שדואגים ללא הפסקה לחניכי השבט.

חופשת קיץ בטוחה ומהנה, מחכים כבר לשנת הפעילות הבאה עם שבט חן.


בואו גם אתם להיות חלק ממשפחת שבט חן- המקום בו אפשר להיות הכי ישראלי שיש באמריקה! 

להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים כנסו לפייסבוק או בקרו באתר: www.shevetchen.com

לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכזת השבט- 818.836.9412 או לשלוח מייל merakez@shevetchen.com

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת